Чай від головного болю – 6 найкращих схвалених експертами чаїв

0
161
Чай від головного болю
Чай від головного болю

Деякі головні болі виснажують більше за інші. Страждаючі на мігрені знають про це не з розмов. Все-таки не існує такого поняття, як приємний головний біль. Якщо напруга, зневоднення або алергія почали проявлятися як біль і стукіт у голові, заспокійливий чай від головного болю може зарадити вам. 

За словами Джинджер Хултін, зареєстрованого дієтолога та представника Академії харчування та дієтології США, зволожуючі властивості чаю є основною причиною того, що він допомагає полегшувати головний біль. 

Інша причина його користі в цьому випадку – протизапальний ефект антиоксидантів катехінів. “Усі типи чаю містять спеціальні сполуки, такі як теобромін і теофілін, а також леткі олії та мінерали”, – каже вона. 

Ось шість трав’яних чаїв від головного болю, які дипломовані дієтологи та лікарі-натуропати рекомендують замість традиційних методів лікування офіційної медицини або спільно з ними.

6 найкращих чаїв від головного болю

1. Імбирний чай

Дослідження клітинної та інфекційної мікробіології виявило, що дисбаланс мікроорганізмів кишківника може призвести до мігрені. За словами Джинджер Хултін, RDN, зареєстрованого дієтолога та представника Академії харчування та дієтології, імбир, як відомо, заспокоює запалення кишківника та нервової системи. “Отже, якщо порушення балансу мікрофлори ШКТ – основна причина вашого головного болю або якщо воно якимось чином на неї впливає і існує якийсь зв’язок, імбирний чай від головного болю може бути вам корисний”, – каже вона. 

2. Ромашковий чай 

Хоча ромашковий чай не був безпосередньо пов’язаний із лікуванням головного болю, він є відомим засобом для розслаблення та покращення сну. Це означає: “Якщо ваші головні болі викликані напругою або стресом, ромашка може бути дуже корисною”, – говорить Хултін. 

В одному огляді про лікарські властивості ромашки говориться, що вона також “підсилює імунну систему і допомагає боротися з інфекціями, пов’язаними з застудою”. Тому головний біль, спричинений застудою, запаленими пазухами носа або алергією, може заспокоїти цей вид чаю. 

3. М’ятний чай 

“Масло м’яти перцевої може допомогти при мігрені, напрузі м’язів, симптомах застуди, при кашлю, тощо” – як каже інтегративний доктор медицини Таз Бгатія.

Хоча не була доказана пряма допомога чаю при лікуванні головного болю, вона каже: “Листя містять ментол, а олії цієї рослини здатні надати багато вітамінів і поживних речовин, включаючи магній, калій, вітаміни А і С.” Антиоксидантні та протизапальні властивості рослини використовувались для лікування болю вже віками. 

Хоча це може бути не гарантованим рішенням проблеми, “Варто випробувати м’яту перцеву в лікуванні головних болів”, – говорить Хултін. 

4. Чай з кори верби 

Кора верби готується з (як ви вже здогадалися) кори верби. “Це першоджерело саліцину, який є активним інгредієнтом, що входить до складу аспірину”, – пише інтегративний невролог Ілен Ругой, доктор медичних наук, доктор філософії. Це робить її потужною рослиною для полегшення різноманітних болів, включаючи біль у спині, суглобах, при подагрі, перенапруженні м’язів, запамороченні та головних болях. 

5. Чай з пижмо 

Пижмо – це лікарська рослина, яка давно використовується і вивчається завдяки своїй здатності лікувати такі загальні проблеми, як головний біль при мігрені, біль у животі, у вухах та зубах.

В одному дослідженні дорослим з мігренню випадковим чином призначали плацебо або пижмо. Група плацебо зазнала збільшення частоти та тяжкості головного болю, тоді як група, що вживала пижмо, цього не продемонструвала. “Це забезпечує докази того, що пижмо, прийнята профілактично, запобігає нападам мігрені “, – йдеться у дослідженні.

6. Зелений чай 

Зелений чай від головного болю  – один із найкорисніших варіантів напою, завдяки високій концентрації епігалокатехінгалату (EGCG), протизапального катехіну. За даними Національного центру комплементарної та інтегративної медицини, зелений чай давно використовується для зменшення симптомів психічної настороженості та головного болю.

Зв’язок між кофеїном та головним болем 

Одним з побічних ефектів занадто великої кількості кофеїну є головний біль, але відмова від нього також може призвести до головних болів (починають спостерігатися симптоми відміни кофеїну). Оскільки головний біль у кожного різний, визначення того, чи допоможе кофеїн, чи навпаки – залежить від людини. 

“Для деяких людей відсутність кофеїну викликає головний біль, тому вживання кави або препаратів кофеїну може бути дуже корисним”, – додає Хултін. Інші – особливо ті, у кого головний біль спричинений зневодненням – імовірно, повинні обмежити кофеїн. Кофеїн є діуретиком, який може зневоднювати, як сказав раніше лікар-гастроентеролог Марвін Сінгх. 

У цьому випадку питна вода, трав’яні чаї або інший із імунозабезпечуючих напоїв можуть бути більш корисними. Якщо ви п’єте чай з кофеїном, також майте на увазі час і частоту його вживання і те, як це може вплинути на якість вашого сну. 

Найкращі способи пити чай для лікування головного болю

Що стосується лікування головного болю чаєм, Хултін рекомендує два різні підходи. Щоб попередити головний біль ще до її появи, лікар пропонує пити чай на початку дня (можливо, замінити ним другу, а то й першу чашку кави). Якщо головний біль вже є, та ви здебільшого відчуваєте полегшення свого стану після чаю, вона пропонує зробити його першим ділом. 

Для одних зменшення болю спостерігається одразу після чашечки чаю, а інші можуть взагалі не помітити ефектів. У будь-якому випадку, зареєстрований дієтолог Еббі Кеннон, штат Джорджія, каже: “Ритуал вживання чаю сам по собі може бути дуже заспокійливим, і ця врівноважуюча практика може допомогти зняти напругу в тілі”. 

Інші домашні засоби від головного болю

Якщо чаю недостатньо, спробуйте ці поради щодо лікування мігрені:

  1. Займіться медитацією.
  2. Практикуйте лікувальне дихання.
  3. Ставте здоровий сон в пріоритет.
  4. Регулярно робіть фізичні вправи.
  5. Залишайтеся завжди добре гідратованими – вживайте напої з електролітами (компот, узвар, морс, чай, лимонад, тощо).

Крім того, певні ефірні олії та асани йоги можуть також заспокоїти нерви та розум. 

Висновки

Якщо головний біль спричинює дискомфорт, але не сильно турбує, подумайте про вживання одного з цих шести заспокійливих чаїв (або реалізації інших стратегій полегшення болів), щоб допомогти собі заспокоїти пульсуюче відчуття. Якщо головний біль відчувається сильно, радимо звернутися за допомогою до лікарів, щоб виключити серйозні захворювання та отримати відповідне лікування. 

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я