Вівторок, 19 Березня, 2024
На головнуПсихологіяЩо таке медитація і яка підходять саме вам?

Що таке медитація і яка підходять саме вам?

Що таке медитація?

Медитація – це давня практика, але вона все ще використовується в культурах по всьому світу, щоб досягти відчуття спокою і внутрішньої гармонії. Хоча практика має зв’язки з багатьма різними релігійними вченнями, медитація менше стосується віри, а більше – зміни свідомості, розуміння свідомості та досягнення миру.

Сьогодні, коли у людей є велика потреба знизити стрес викликаний напруженим графіком і браком часу, медитація набуває все більшої популярності.

Хоча немає правильного або неправильного способу медитації, важливо знайти практику, яка відповідає вашим потребам і доповнює вашу особистість.

Які є види медитації

Є шість популярних видів медитативної практики:

  • медитація свідомості
  • духовна медитація
  • медитація концентрації уваги
  • медитація руху
  • мантрова медитація
  • трансцендентальна медитація

Не кожен з цих видів підходить для всіх. Ці практики вимагають різних навичок і вмінь. Як дізнатися, який вид медитації вам підходить?

1. Медитація свідомості

Медитація свідомості – це похідна від буддійських вчень і є найпопулярнішою технікою медитації на Заході.

У медитації свідомості, ви звертаєте увагу на свої думки, коли вони проходять через ваш розум. Ви не зайняті їх оцінкою або роздумами над ними. Ви просто спостерігаєте і приймаєте до уваги будь-що. Ця практика поєднує концентрацію з усвідомленням. Вам може виявитися корисним зосередитися на об’єкті або диханні під час спостереження будь-яких тілесних відчуттів, думок або почуттів.

Цей тип медитації є корисним для людей, які не мають вчителя, щоб керувати ними, оскільки це можна легко практикувати самостійно.

2. Духовна медитація

Духовна медитація – це вид медитації, який використовується в східних релігіях, таких як індуїзм і даосизм, а також в християнській вірі. Це схоже на молитву в тому, що ви перебуваєте наодинці з думками в тиші і шукаєте більш глибокого зв’язку з Богом або Всесвітом.

Ефірні олії зазвичай використовуються для кращого заглиблення в процес. Популярними ефірними оліями для медитації є:

  • ладан
  • мирра
  • кедр
  • сандалове дерево
  • пало санто

Духовну медитацію можна практикувати вдома або в місцях поклоніння. Ця практика підійде для тих, хто шукає спокою в тиші і прагне до духовного зростання.

3. Медитація концентрації уваги

Медитація передбачає концентрацію з використанням будь-якого з п’яти почуттів. Наприклад, ви можете зосередитися на чомусь внутрішньому, як то дихання чи серцебиття, або використати зовнішні впливи, які допоможуть зосередити вашу увагу. Спробуйте підрахувати маленькі кульки, слухати звук секундної стрілки годинника, споглядати предмет перед собою або дивитися на полум’я свічки.

Ця практика здається простою в теорії, але для початківців може бути важко тримати свою увагу сфокусованою довше, ніж кілька хвилин підряд. Якщо ваші думки блукають і вам не вдається сконцентруватися, зробіть перерву та відпочиньте. Через деякий час спробуйте повернутися до практики.

Як випливає з назви, ця практика ідеально підходить для тих, хто потребує додаткової сконцентрованості у своєму житті.

4. Медитація руху

Хоча більшість людей думають про йогу, коли вони чують медитація руху, ця практика може включати в себе прогулянку лісом, садівництво, цигун та інші форми руху. Це активний вид медитації, де ви перебуваєте в русі.

Медитація руху добре підійде для людей, які хочуть зосередитися, але їм важко тривалий час сидіти нерухомо.

5. Мантрова медитація

Мантрова медитація – це медитація, яка зустрічається в багатьох вченнях, включаючи індуїстські і буддійські традиції. Цей тип медитації використовує повторення певного звуку, щоб очистити розум. Це може бути слово, фраза або звук, наприклад популярний “Ом”.

Не має значення, як ви промовляєте мантру, голосно чи тихо. Згодом, після початку медитації, ви підберете для себе ідеальне виконання мантри. Це дозволить вам глибше зануритися у свідомість.

Деякі люди користуються мантровою медитацією, тому що їм легше зосередитися на вимові слова, ніж на їхньому подиху. Це також хороша практика для людей, які не люблять тиші.

6. Трансцендентальна медитація

Трансцендентальна медитація – це найпопулярніший вид медитації по всьому світу, і вона є найбільш науково дослідженою. Ця практика є більш зрозумілою, ніж мантрова медитація, в якій використовується мантра або серія слів, специфічних для кожного практикуючого.

Ця практика для тих, хто любить структуру і серйозно ставиться до практики медитації.

Як почати медитувати?

Найпростіший спосіб почати – сісти в тиші і зосередитися на диханні. Ви повинні сидіти в медитації протягом години щодня. Якщо ви занадто зайняті, намагайтеся приділяти практиці хоча б двадцять хвилин.

Ви можете починати з маленьких проміжків часу, навіть п’ять-десять хвилин буде добре для початку, і поступово їх збільшувати.

Що дає медитація?

Існує безліч доказів, що підтверджують її користь.

Медитація може допомогти:

  • знизити артеріальний тиск
  • зменшити відчуття тривоги
  • зменшити біль
  • полегшити симптоми депресії
  • поліпшити сон

Незалежно від того, чи є переваги теоретичними або науково доведеними, ті, хто дотримується щоденної практики медитації, переконані в її користі.

В підсумку

Якщо ви прагнете знизити стрес, знайти духовне просвітлення або знайти спокій, спробуйте практику медитації. Не бійтеся вийти зі своєї зони комфорту і спробувати щось нове. Експериментуйте, часто потрібно трохи спроб і помилок, поки не знайдете той вид, який підходить саме вам.

Медитація не має бути для вас чимось примусовим. Якщо ми примушуємо себе, то це вже стає рутиною. Спокійна, регулярна практика з часом стає просто необхідною та приємною. Відкрийте себе до нових можливостей. Існує так багато різних форм медитації, якщо якась з них вам не комфортна, просто спробуйте іншу.

Від автора

Особисто я задався питанням “що таке медитація”, коли почав використовувати її під час важкого і напруженого часу в моєму житті. Я не прокинувся одного дня і сказав: «О, вау, я більше не нервуюсь!» Але я помітив, як змінилися мої реакції на стрес і наскільки я став спокійнішим в напружених ситуаціях. Хіба це не той спокій, якого ми шукаємо?

RELATED ARTICLES

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Найпопулярніше

Останні коментарі