Мені не подобається медитувати, але ось чому я це роблю 

0
746

Мені не подобається медитувати. Але коли я це роблю регулярно, життя краще. Стрес нижчий. Моє здоров’я покращується. Проблеми здаються меншими.

Наскільки я ненавиджу це визнати, я не шанувальник медитації. Мені це неприродно, незважаючи на мої 16 років навчання бойових мистецтв та інтерес до самовдосконалення, здорового способу життя та загального просвітлення.

Я усвідомлюю, що це говорить погано про мене як про людину, так само як і моє ставлення до айкідо, джазової музики та гарбузового пирога. Те, що я не люблю їх, не означає, що вони погані, це означає, що я не такий хороший, як міг би бути.

Що ще гірше, коли я регулярно медитую, я вважаю, що моє життя краще. Стрес менший, стан здоров’я покращується. Я можу більше зосередитися на своїй роботі, і рідше кажу про те, про що шкодую своїм друзям, колегам та близьким людям. Проблеми здаються меншими.

І я не один так думаю. Протягом останніх кількох десятиліть безліч досліджень підтримало висновок про те, що медитація корисна для нас, і що ми повинні медитувати по кілька хвилин щодня.

 • Численні дослідження знову і знову (і знову) говорять про вплив медитації на зменшення стресу, з усіма фізичними, соціальними та емоційними перевагами, які вона також забезпечує.
 • У кількох дослідженнях було встановлено, що медитація може зменшити почуття депресії і тривожність.
 • У 2003 році дослідники дізналися, що регулярна медитація допомагає підвищити імунну функцію організму.
 • За даними кількох досліджень, в тому числі в 2016 та 2017 роках, медитація може допомогти контролювати біль.

І це лише верхівка айсберга. 

Медитація корисна для мене, і для вас, як би ми не хотіли цього робити. Наче необхідність їсти вегетаріанську їжу раз-два на тиждень.

Отже, ось що я дізнався про медитацію та як зробити її частиною вашого життя.

Не потрібно просто сидіти

Іноді, коли чують про медитацію уявляють, що вона дуже нудна – і, можливо, якщо її не виконати певним чином, вона може бути такою. Але є кілька видів медитації, тому ви можете легко знайти ту, яка вам підходить. Ось лише кілька альтернатив:

 • Медитація під час ходьби заспокоює ваш розум, коли ви зосереджується на своєму кроці (а не, скажімо, на диханні). 
 • Ката – формальна практика бойових мистецтв, включаючи тай-чи. Рухи цієї практики настільки складні, що неможливо думати про інші речі, що дозволяє глибоко медитативно зосередитись. Йога також може мати подібний ефект.
 • Уважно слухати музику, особливо музику без пісень, – це чинить такий же медитативний вплив, дозволяючи звукам перенести вас, подалі від нав’язливих думок.
 • Медитація із щоденних завдань, де ви займаєтесь простими завданням – як мити посуд, готувати їжу чи одягатися – і зосереджується на ньому так, як майстер кунг-фу може зосередитись на виконанні форм.

Це лише кілька прикладів. Інші варіанти медитації включають медитацію думок, керовану релаксацію, дихальну медитацію, медитацію зен сидячи, медитацію з усвідомленням, кундаліні, пранаяму…

Справа в тому, що є така медитація, яка добре відповідає вашим потребам, смакам та світогляду. Це лише питання підбору правильної техніки.

Ваш мозок може з вами гратися

Медитація повинна бути заспокоєнням розуму, де ви не думаєте ні про що, окрім медитативної вправи, щоб відфільтрувати весь фоновий шум і досягти спокою. Ось чому вправа може бути медитативною: у певний момент ви можете думати лише про вправу.

Але з часом протягом кожного сеансу медитації ваші думки будуть здаватися ще більш нав’язливими і намагатимуться відволікти вас. Це трапляється постійно на початку, але ось секрет: це трапляється постійно з усіма практикуючими.

Хитрість з медитацією полягає не в тому, щоб повністю усунути ці бродячі думки. А в тому, щоб дозволити їм пройти через ваш розум, не захоплюючи вашої уваги.

На перших етапах навчання ви втратите багато часу. Ви будете медитувати в тиші деякий час і раптом зрозумієте, що зупинилися в якийсь момент, щоб подумати про свій список справ і що ви хочете на вечерю.

Врешті-решт ви будете відволікатися все менше і менше. Ви, зрештою, зможете пропустити їх через себе, не концентруючись на них, так що ви можете продовжувати медитацію стільки часу, скільки захочете.

Говорячи про “скільки захочете…”

Це не повинно бути дуже довго

Так, я читав розповіді про Гічіна Фунакоші (він же Батько сучасного карате), який цілий день медитував, стоячи під водоспадом, і чув про розповіді, де цілі вихідні люди проводять у якомусь трансі. І певно, деякі з цих історій справжні.

Ні, вони не означають, що вам доведеться проводити в медитації години.

У дослідженнях, про які я згадував вище, суб’єкти медитували менше години, в більшості випадків менше 15 хвилин, і навіть ці сеанси призвели до значних поліпшень фізичного, емоційного та психологічного здоров’я.

Деякі з майстрів, з якими я особисто спілкувався, йдуть ще далі, радивши почати з однієї хвилини медитації на день. Цього буде недостатньо, щоб отримати величезні досягнення, але це має дві переваги:

 1. Ви досягнете успіху. Будь-хто може побути в тиші якусь хвилину, незалежно від того, наскільки він зайнятий чи знервований.
 2. Ви будете приємно здивовані, який вплив це робить для наступних 10 хвилин вашого життя.

Особисто я визнав, що ці два фактори є відмінним мотиватором. Під потужною мотивацією негайного успіху та відчуттям короткочасного впливу цієї хвилини я прийняв рішення навчитися медитувати.

Вам не потрібно мати певний тип особистості, щоб медитувати

Медитація вже не має репутацію заняття для хіпі, яку вона колись мала. Будь-хто може це робити. Ось неповний список тих, хто активно практикують медитацію або спонукають людей регулярно медитувати:

 • професійні спортсмени в NFL, NHL та UFC
 • актори, включаючи Х’ю Джекмана, Клінта Іствуда та Арнольда Шварценеггера
 • спецпідрозділи американських і світових військових
 • довгий список керівників та підприємців, таких як Річард Бренсон та Ілон Маск

Якщо Ренді Кутюр і хлопець, який грає Росомаху, медитують, то це можете зробити і ви. Це займе лише хвилину і ви можете почати сьогодні.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я