Як перестати торкатися свого обличчя, коли ви робите це 16 разів на годину

8
712
Як перестати торкатися обличчя
Як перестати торкатися свого обличчя

Віруси люблять, коли ви торкаєтесь свого обличчя, тому не дивно, що нам потрібно зрозуміти, як перестати торкатися свого обличчя. На щастя є прості речі, які можна зробити, щоб допомогти зламати цю звичку.

  • Дотик до обличчя може значно збільшити ризик зараження вірусами грипу та простуди та новим коронавірусом.
  • Ваші очі та рот – це ділянки, де віруси можуть легко потрапляти у ваш організм.
  • Дослідження виявили, що люди торкаються обличчя більше 16 разів за годину.
  • Ми торкаємось обличчя так часто, що шанси забруднити руки між миттям надзвичайно великі.
  • За словами експертів, носіння рукавичок може допомогти вам порушити звичку часто торкатися до обличчя.

Ми всі це робимо. Ми щодня торкаємось своїх облич незліченну кількість разів. Сверблячий ніс, стомлені очі, витирання рота тильною рукою – це все, що ми робимо не задумуючись.

Однак дотик до вашого обличчя може значно збільшити ризик зараження вірусом грипу чи застуди, а особливо нового коронавірусу.

Ваш рот і очі – це ділянки, де віруси можуть проникати в організм найлегше, і все, що потрібно, – це доторкнутися їх пальцем, що вже має на собі інфекцію.

Які є способи передачі інфекції

За даними Центрів контролю та профілактики захворювань (CDC), новий коронавірус, який також називають SARS-CoV-2, передається від людини до людини, як і багато інших респіраторних інфекцій.

Сюди можна віднести: краплі, що утворюються, коли хтось чхає і які вдихають в легені інші люди; дотик до зараженої вірусом поверхні та використання цієї руки, щоб торкнутися очей або рота.

Хоча ми можемо легко уникнути того, щоб бути поруч із кимось, хто явно хворий, або вживати запобіжних заходів проти вірусів, які переносяться через повітря, використовуючи маску, уникати вірусу, коли він знаходиться на поверхні, майже неможливо.

Ми постійно торкаємось своїх облич

Вчені, які досліджують цю поведінку, виявляють, що люди постійно торкаються обличчя.

В одному з досліджень, проведеного в 2008 році, 10 суб’єктів спостерігали поодинці в офісі протягом 3 годин. Дослідники виявили, що вони торкаються обличчя в середньому 16 разів на годину.

В іншому дослідженні в 2015 спостерігали 26 студентів-медиків в університеті в Австралії, виявляючи, що вони торкалися обличчя 23 рази на годину. Майже половина дотиків до обличчя стосувалася рота, носа чи очей, які є найпростішими шляхами потрапляння вірусів та бактерій у наше тіло.

Навіть медичні працівники, які повинні знати про це краще, виявили, що вони торкаються обличчя в середньому 19 разів за 2 години, одночасно не відповідаючи дотриманню належної гігієни рук.

«Під час активної роботи люди часто похитують ногою, граються з волоссям або в цих випадках торкаються обличчя. Це, безумовно, допомагає дізнатися, коли ви найбільш уразливі до подібної діяльності, найчастіше люди це роблять під час ділової зустрічі, телефонного дзвінка або під час роботи “, – доктор Алекс Димитріу, сертифікований фахівець з психіатрії та медицини сну та засновник з психіатрії та медицини сну в Менло-Парку, Каліфорнія.

Миття рук є ключовим

Отже, ми вживаємо запобіжних заходів, таких як часто мити руки та роблячи це принаймні 20 секунд. Але це може допомогти лише в тому випадку, якщо ми не будемо торкатися наших облич, оскільки не можна знати, коли ти забрав крихітного та потенційно смертельного пасажира на свої руки.

За даними CDC, ефективне миття рук складається з п’яти простих кроків:

  1. Змочити
  2. Намилити
  3. Потерти
  4. Промити
  5. Висушити

Однак ми торкаємось обличчя так часто, що шанси отримати вірус на руки між миттям надзвичайно великі. Все, що вам потрібно, це доторкнутися до дверної ручки або подібної поверхні, і ви знову ризикуєте зараженням.

“Нове кільце, прикраси або навіть гумка навколо зап’ястя може служити нагадуванням про необхідність не торкатися вашого обличчя”, – сказав Дімітріу. “Однак це має бути незвична для вас річ, щоб привернути вашу увагу.

Як позбутися звички торкатися до обличчя

Закарі Сікора, PsyD, клінічний психолог клініки Північно-Західної медицини Хантлі в Хантлі, штат Іллінойс, запропонував наступні поради, щоб не торкатися обличчя під час спалаху коронавірусу.

“Пам’ятайте про свій намір тримати руки подалі від обличчя. Просто коротка пауза може допомогти вам більше усвідомити, що ви робите руками », – сказав він.

Він додав, що він також допомагає розміщувати нагадування на зразок клейких стікерів у вашому будинку чи офісі, щоб ви могли їх бачити та пам’ятати, що хочете тримати руки подалі від обличчя.

«Тримайте руки зайняті. Якщо ви вдома переглядаєте телевізор, спробуйте скласти одяг, розібрати пошту чи тримати щось у руках “, – пояснила Сікора, це допоможе вам тримати руки подалі від обличчя.

Він також рекомендував використовувати ароматизований дезінфікуючий засіб для рук або ароматне мило для рук, щоб аромат нагадував вам тримати руки подалі від обличчя. Запах приверне вашу увагу до розташування ваших рук.

Якщо ви збираєтесь на зустрічі або сидите в класі, він рекомендував скласти пальці разом і покласти їх на колінах.

Нарешті, якщо ви знаєте, що часто торкаєтесь обличчя, Сікора сказав, що носіння рукавичок може бути ефективним фізичним нагадуванням.

“Ви можете носити рукавички, коли ви знаходитесь на публіці і, швидше за все, піддаєтеся впливу, торкаючись поверхонь із вірусом”, – сказав Сікора. “Потім зніміть їх, коли ви дістанетесь до пункту призначення. Це може бути незвично, але носіння рукавичок вдома також може допомогти вам порушити звичку торкатися обличчя ».

В підсумку

Ваші очі, ніс і рот – це найпростіший шлях потрапляння вірусу на зразок SARS-CoV-2 в організм.

Все, що вам потрібно – це торкатися руками цих ділянок після того, як ви контактуєте з вірусом на поверхні, яку ви торкнулися.

Незалежно від того, як часто ви миєте руки, цього не досить, щоб запобігти проникненню інфекції у ваш організм.

Найкращий запобіжний захід – максимально уникати дотику до обличчя.

Фахівці кажуть, що використання деяких простих методів допоможе вам зламати цю звичку. До них належить використання ароматизованого мила для рук або дезінфікуючого засобу, щоб підвищити усвідомлення, де знаходяться ваші руки, і тримати руки на колінах під час зустрічей.

8 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я