Користь насіння чіа для здоров’я

0
343
Користь насіння чіа для здоров’я
Користь насіння чіа для здоров’я

Здається, насіння чіа з’являються в кожному продуктовому магазині та в меню майже всіх пізніх сніданків. Чи дійсно користь насіння чіа для здоров’я така значна? Якщо ви їх посадите, вони дадуть корисний мікрогрін? Так, цю рослину навіть радять для здорового харчування домашніх тварин.

Насіння чіа, корінням яких є Центральна Америка, вже звідусіль розрекламували як суперпродукт. З ним можна приготувати пудинг, смузі або вівсяну кашу і навіть додати у хліб! Чіа не тільки універсальні, але й наповнені здоров’ям. Продовжуйте читати, щоб зрозуміти, чому так багато людей одержимі насінням чіа.

1. Насіння чіа надзвичайно багате антиоксидантами

Антиоксиданти в основному роблять неможливе можливим: вони уповільнюють ознаки старіння, що робить вигляд шкіри більш молодим, оздоровлює волосся і навіть може зменшити ризик виникнення раку. Це фонтан молодості та джерело диво-молекул. Зробіть собі подвійну дозу корисних речовин із пудингом із насіння чіа та чорниці, наприклад.

2. Чіа містить  вражаючу кількість клітковини

Майже всі вуглеводи в насінні чіа насправді є клітковиною. Це означає стільки хороших речей! 

  • Ви будете довше залишатися ситими. 
  • Це допоможе контролювати стан здоров’я кишечника. 
  • Ви будете мати регулярні випорожнення.

3. Чіа є рідкісним джерелом омега-3 жирних кислот

Омега-3 надзвичайно важливі. Вони мають широкий спектр переваг – від боротьби з депресією, до поліпшення сну і зменшення ризику серцевих захворювань. Важливим є те, що продуктів харчування, які постачають омега-3, не так багато. В цей список входять риба, волоські горіхи та насіння льону. Більше половини жиру насіння чіа – це омега-3, що робить його чудовим вибором для здоров’я.

4. Насіння містить білок!

Для людей, які не їдять м’ясо, пошук продуктів з білком може бути досить важким явищем. Не хвилюйтеся, насіння чіа вже поспішає на допомогу! На 2 столові ложки порції припадає 4 грами білка. Поєднайте їх з арахісовим маслом на вівсі, і ви отримаєте достатньо енергії, щоб пережити обід.

5. Потрібен кальцій? Чіа допоможе!

Вірте чи ні, користь насіння чіа для здоров’я полягає в тому, що воно мають більше кальцію, ніж переважна кількість молочних продуктів. Якщо ви не їсте молочних продуктів, це може змінити ваше життя. Якщо ви вживаєте молоко, поєднуйте чіа з йогуртом для здорової дози корисних речовин.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я