Чому заходи профілактики коронавірусу так важливі?

0
809
Чому заходи профілактики коронавірусу так важливі?

Старанно виконувати вказівки важливо, оскільки SARS-CoV-2 відрізняється від інших коронавірусів, включаючи найбільш схожий на SARS-CoV. Постійні медичні дослідження показують, чому ми повинні захистити себе та інших людей від зараження інфекцією SARS-CoV-2.

Ось чим вирізняється SARS-CoV-2:

У вас може не бути симптомів

Ви можете переносити або заражатися SARS-CoV-2 без будь-яких симптомів. Це означає, що ви можете несвідомо передати цей вірус більш вразливим людям, які можуть захворіти.

Ви все ще можете поширити вірус

Ви можете передавати вірус SARS-CoV-2, перш ніж виникнуть симптоми. Для порівняння, ГРВІ-CoV в основному було заражено лише через кілька днів після появи симптомів. Це означає, що люди, які перенесли інфекцію, знали, що хворіють і змогли зупинити поширення.

Він має більш тривалий час інкубації

SARS-CoV-2 може мати більш тривалий час інкубації. Це означає, що час між зараженням та розвитком будь-яких симптомів більше, ніж у інших коронавірусів.

Відповідно до даних Центрів контролю захворювань (CDC), SARS-CoV-2 має інкубаційний період від 2 до 14 днів. Це означає, що той, хто переносить вірус, може контактувати з багатьма людьми до появи симптомів.

Хвороба може розвиватися швидше

SARS-CoV-2 може погіршити ваше самопочуття набагато швидше. Вірусне навантаження – скільки вірусів ви носите – було найвищим через 10 днів після появи симптомів для ГРВІ CoV-1.

Для порівняння, лікарі в Китаї, які досліджували 82 людей на COVID-19, виявили, що вірусне навантаження досягало 5 – 6 днів після появи симптомів.

Це означає, що вірус SARS-CoV-2 може розмножуватися і поширюватися у того, хто має захворювання COVID-19 майже вдвічі швидше, ніж інші коронавірусні інфекції.

Скільки коронавірус може залишатися в повітрі та на поверхні

Лабораторні тести показують, що і SARS-CoV-2, і SARS-CoV можуть залишатися живими в повітрі до 3 годин. Інші тверді поверхні, такі як стільниці, пластмаси та сталь, можуть містити обидва віруси. Вірус може залишатися на пластмасовій поверхні протягом 72 годин і 48 годин на  поверхні нержавіючої сталі.

SARS-CoV-2 може прожити 24 години на картоні та 4 години на міді – довший час, ніж інші коронавіруси.

Він може бути дуже заразливим

Навіть якщо у вас немає симптомів, ви можете мати таке ж вірусне навантаження (кількість вірусів) у своєму організмі, як у людини, яка має важкі симптоми. Це означає, що ви можете настільки ж заразитись, як і той, хто має COVID-19. Для порівняння, інші попередні коронавіруси спричиняли менші вірусні навантаження і лише після появи симптомів.

Ваш ніс і рот найвразливіші місця

У звіті про 2020 рік зазначалося, що цей коронавірус любить рухатися у ваш ніс і рот більше, ніж у горлі та інших частинах тіла. Це означає, що у вас є більша ймовірність чхати, кашляти або дихати SARS-CoV-2 на повітрі навколо вас.

Він може швидше подорожувати по тілу

Цей коронавірус може подорожувати через організм швидше, ніж інші віруси. Дані з Китаю виявили, що люди з COVID-19 мають вірус у носі та горлі лише через 1 день після появи симптомів.

Чи захищають маски від коронавіруса

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) радить, що носіння маски може бути не найкращим способом запобігання зараженню інфекцією. Медичні працівники повинні носити маски та інші захисні засоби, оскільки вони тісніше контактують з людьми, які страждають на COVID-19 та інфекцію SARS-CoV-2.

Рекомендації ВООЗ як носити маски при коронавірусу:

 • Лише носіння маски не завадить отримати інфекцію SARS-CoV-2. Також слід дотримуватися ретельного миття рук та соціального (фізичного) дистанціювання.
 • Вимийте руки, перш ніж надіти маску.
 • Якщо ви носите маску, не торкайтеся її передньої частини. Ви можете перенести вірус з рук на маску.
 • Ви також можете перенести вірус з маски на руки. Мийте руки, якщо доторкнетесь до передньої частини маски.
 • Навчіться, як надягати та знімати маску, торкаючись лише еластичних вушних ремінців.
 • Не надягайте маску, якщо ви здорові і перебуваєте в карантині.
 • Носіть маску, якщо ви кашляєте чи чхаєте. Це може допомогти запобігти поширенню вірусу на інших.
 • Якщо ви думаєте, що у вас може бути інфекція SARS-CoV-2, надіньте маску. Ви можете поширити вірус, навіть якщо у вас немає ніяких симптомів.
 • Носіть маску, якщо ви доглядаєте за тим, хто може мати інфекцію SARS-CoV-2 або хворобу COVID-19. Це може допомогти запобігти зараженню інфекцією.
 • Не пишіть своє ім’я чи ініціали на масці, оскільки це інактивує її.
 • Не використовуйте повторно зношену маску. У ній може бути вірус.
 • Викиньте використані маски в закритий контейнер.

Коли потрібно викликати лікаря

Зателефонуйте своєму лікареві, якщо ви думаєте, що у вас або члена сім’ї може бути інфекція SARS-CoV-2 або якщо у вас є якісь симптоми COVID-19. Не звертайтеся до медичної клініки чи лікарні. Це допомагає уникнути поширення вірусу.

Будьте додатково уважні до погіршення симптомів, якщо у вас або вашої коханої людини є стан, який може дати вам більше шансів отримати важкий COVID-19, наприклад:

 • астма або інше захворювання легенів
 • діабет
 • хвороба серця
 • низька імунна система

CDC радить отримати швидку медичну допомогу, якщо у вас є попереджувальні симптоми COVID-19. До них належать:

 • утруднене дихання
 • біль або тиск у грудях
 • сині відтінки губ або обличчя
 • дезорієнтування
 • сонливість і неможливість прокинутися

В підсумку

Дотримання цих поряд профілактики вкрай важливо для припинення поширення цього вірусу. Дотримуйтеся цих правил та заохочуйте своїх друзів та членів сім’ї зробити це. Перед нами довгий шлях у запобіганні розповсюдження SARS-CoV-2.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я