Коли та як чистити телефон під час спалаху коронавірусу COVID-19

0
945
Коли та як чистити телефон під час спалаху коронавірусу COVID-19

На вашому мобільному телефоні може бути велика кількість мікробів, включаючи бактерії, віруси та грибки.

 • Під час пандемії COVID-19 важливо очищати поверхні, яких часто торкаються.
 • Однією з поверхонь, до якої ми часто торкаємось, є наш сенсорний екран телефону.
 • Сенсорні екрани телефону зазвичай можна очистити за допомогою дезінфікуючої серветки, але спочатку проконсультуйтеся у виробника телефону.
 • Частота чищення залежить від ваших звичок.

З недавнім спалахом COVID-19 багато уваги приділялось профілактичним діям, таким як миття рук, перебування вдома, коли ми хворі, та очищення поверхонь, яких часто торкаються.

Щодо останнього. Є один тип поверхні, яким ми можемо нехтувати: сенсорні екрани та чохли для телефонів.

“Сенсорні екрани на наших пристроях – це часто недооцінене джерело мікробів, які можуть бути внесені в наш особистий простір”, – зазначив доктор Девід Вестенберг, доцент біологічних наук з Міссуріського університету наук і технологій.

Насправді, у численних дослідженнях виявлено, що наші мобільні телефони можуть бути носіями мікробних форм життя, включаючи бактерії, віруси та грибки.

Незважаючи на те, що багато з них нешкідливі, на думку Вестенберга, також існують такі хвороботворні організми, як вірус SARS-CoV-2, який може виживати на поверхнях досить довго, щоб передатись вам або іншій людині.

Чи потрібно чистити телефон під час коронавірусу?

Якщо ви вже миєте руки, наскільки важливо також чистити телефон?

Вестенберг сказав, що якщо люди миють руки, перш ніж торкатися їх пристроїв, цього, як правило, буде достатньо, щоб ми не переносили вірус через дотик.

“Однак, ми настільки часто торкаємось своїх пристроїв, що попередньо мити руки перед кожним новим контактом із пристроєм було б недоцільним”, – сказав він.

Насправді, згідно з опитуванням 2019 року дослідницької фірми dscout, людина всереньому торкається свого мобільного телефону 2617 разів на день.

У світлі цього факту Вестенберг сказав, що дезінфекція сенсорних екранів і корпусів наших телефонів “повинно бути частиною нашої противірусної програми”.

Як продезінфікувати телефон

Перш за все, вам потрібно проконсультуватися на веб-сайті у виробника вашого телефону для отримання будь-яких конкретних інструкцій, які вони можуть надати, щоб уникнути пошкодження вашого пристрою.

Багато виробників, включаючи Apple, надали рекомендації через пандемію COVID-19.

Хоча конкретні інструкції можуть відрізнятися залежно від вашого пристрою, компанія Apple дала ряд вказівок на питання, як дезінфікувати iPhone:

 • Використовуйте тільки м’яку тканину.
 • Уникайте надмірного протирання.
 • Відключіть усі джерела живлення, пристрої та кабелі.
 • Не занурювати свій телефон в рідину.
 • Не дозволяйте волозі потрапляти в жодні отвори.
 • Уникайте аерозольних спреїв, відбілювачів та абразивів.
 • Уникайте розбризкування очищувачів безпосередньо на ваш пристрій.

Apple рекомендує використовувати 70-відсоткові серветки з ізопропіловим спиртом або дезінфікуючі серветки Clorox для протирання будь-яких твердих непористих поверхонь.

Однак вони кажуть, що вам слід уникати їх використання на шкірі, щоб не пошкодити її.

За словами доктора Дональда В. Шаффнера, спеціаліста з харчових наук та видатного професора університету Рутгерса, це “досить м’які дезінфікуючі засоби”.

Однак, слід уникати використання хлорного вапна, згідно Шеффнеру. Це може пошкодити ваш телефон.

Далі Вестенберг запропонував, що зберігання телефону в герметичному корпусі полегшить його протирання дезінфікуючими серветками.

Як часто слід чистити телефон?

За словами Шаффнера, найімовірніший спосіб потрапляння вірусу на поверхню вашого телефону – хтось чхав або кашляв біля нього.

Потім мікроскопічні краплі, що містять вірус, можуть осісти по телефону, пояснив він.

Тож, якщо ви були поруч з тим, хто кашляє або чхає, було б непогано почистити телефон.

Крім того, за словами Вестенберга, було б непогано чистити телефон “регулярно”, хоча це не обов’язково кожен раз, коли ви його торкаєтесь.

Що стосується частоти, то це буде залежати від ваших звичок, сказав Вестенберг.

“Якщо ви старанно ставитеся до миття рук, вам потрібно буде чистити екран рідше, можливо, один або два рази на день.

“Якщо ви кладете телефон на потенційно забруднену поверхню, миєте руки нечасто і так далі, то я б рекомендував частіше”, – сказав він.

Шаффнер заявив, він вважає, що важливо підкреслити, якщо ви не перебуваєте вдома з кимось, у якого є SARS-CoV-2, вірус, який викликає COVID-19, це малоймовірно, що на вашому телефоні є якийсь вірус.

“Я не думаю, що потрібно чистити телефон більше одного разу на день”, – сказав він, якщо тільки він потенційно не піддався впливу вірусу.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я