Вівторок, 19 Березня, 2024
На головнуПсихологіяЩо таке Тай чі?

Що таке Тай чі?

Якщо вас цікавлять східні мистецтва, у вас напевно виникло питання що таке Тай Чі. Скорочене від тайцзичуань, Тай чі зародилось в китайській медицині і йому вже тисячі років. Практика поєднує бойові мистецтва і медитацію, що може здатися несумісною комбінацією. Однак ідея полягає в тому, щоб заспокоїти свій розум і тіло, повторюючи ритмічну хореографію та роботу з диханням приблизно 30 – 60 хвилин.

В ідеалі ви досягнете внутрішнього спокою та безтурботності. Крім того, мистецтво Тай чі здатне покращити ваше фізичне здоров’я.

Якби ви побачили того, хто практикує тайцзи, вам би здалося, ніби він рухається в уповільненому темпі, і також було б цілком зрозуміло, чому вони цілком зосереджені на своєму завданні.

П’ять різних типів Тай чі

Існує п’ять основних форм або «стилів» Тай-чі: Чень, Ян, Хао, Ву, Чень і Сонце. Кожен дотримується однієї і тієї ж передумови, яка полягає у поєднанні медитації та бойових мистецтв, але є деякі відмінності між ними.

Чень

Розроблений у 1600-х роках, Чень є найдавнішою (і, отже, оригінальною) формою Тай-чі. За даними сайту Taichi.ca , він був розроблений родиною Чен у селі Чень, і характеризується поєднанням повільних, а потім швидких рухів, включаючи стрибки, удари ногами та руками.

Чень також включає в свій стиль рух, який називається “шовкова намотка”, який, по суті, є спіральним, плавним рухом, який починається біля ніг і закінчується руками.

Ян

Ян часто вважають найпопулярнішою формою Тай-чі, і сьогодні він найбільш широко практикується у всьому світі. Він був заснований Ян Лу-Чаном в середині 1800-х років і побудований на основі стилю Чень.

Різниця полягає в тому, що він більше зосереджений на підвищенні гнучкості за допомогою широких рухів, які виконуються повільно та граціозно. Оскільки в ньому не використовуються швидкі рухи Чен, він вважається більш доступним та ідеальним для будь-якого віку та рівня фізичної підготовки, імовірно, тому він такий популярний.

Ву

Також одна з найпопулярніших версій Тай-чі, версія Ву, розроблена Ву Чуань-ю, який фактично навчався за стилем Ян. Що відрізняє його від інших форм Тай-чі, це те, що він зосереджується на розтягуванні тіла, нахиляючись вперед і назад, а не стоячи в фіксованому положенні. Такий стиль спрямований на поліпшенні рівноваги .

Сонце

Форма Сонця Тай-чі була розроблена Сун Лутангом – вченим, який також був експертом у кількох різних формах китайських бойових мистецтв.

Ця версія передбачає більшу роботу ніг у порівнянні з іншими, що поєднується з м’якими та повільними рухами рук. Якщо спостерігати виконання цього стилю від початку до кінця, то все це дуже нагадує прекрасний хореографічний танець.

Хао

Хао вважається найменш популярною з усіх п’яти форм Тай-чі, значною мірою тому, що вона досить складна і вимагає більш високого рівня майстерності. Ця форма робить сильний акцент на “контролі руху ци (внутрішньої сили)” і не рекомендується для тих, хто новачок у цій галузі.

21 найкращий медичний подкаст у 2020 році для прослуховування

Переваги Тай-чі

Тай-чі може похвалитися багатьма перевагами як для внутрішнього, так і для зовнішнього здоров’я. Нижче наведено найбільш помітні, але це далеко не весь перелік.

  •  Знімає стрес і занепокоєння: медитативний аспект Тай-чі в поєднанні з фізичним рухом може допомогти заспокоїти ваш розум, покращити зосередженість і навіть може спровокувати вивільнення ендорфінів.
  • Підвищує когнітивні здібності: крім того, що покращує ваше психічне благополуччя, було встановлено, що Тай-чіпідвищує когнітивні здібності. У аналізі 2013 року, опублікованому в Journal of Sport and Health Science, зазначено, що фізичні вправи загалом покращують когнітивні функції, і дослідники спеціально рекомендували Тай-чі для людей похилого віку, оскільки це простіша і доступна форма фізичних вправ, яка також поєднує розумові вправи через багаторазову “хореографію”.
  • Підвищує гнучкість і спритність: подібно до йоги, Тай-чі часто передбачає розтяжку тіла, яке загалом може покращити вашу гнучкість та спритність. Це корисно у вашому повсякденному житті і дасть можливість займатися тими видами спорту, які потребують гнучкості.
  • Покращує навички рівноваги та координації: На додаток до поліпшення гнучкості та спритності, хитромудрі “інь та ян” рухи Тай-чі можуть допомогти вам у рівновазі та координації. Знову ж таки, ця навичка корисна у вашому повсякденному житті та в інших видах спорту.
  • Підвищує силу та витривалість: Як і будь-яка інша форма фізичних вправ, Тай-чі може прокачати на наявну силу та витривалість. З постійною практикою ви помітите, що ви стрункіші, що ваші м’язи більш чіткі та що ви можете тренуватися довше.

Хто може отримати найбільшу користь від Тай-чі?

Не дивлячись на те, що зараз ви можете не навіть не знати що таке Тай Чі. Для будь-кого Тай-чі в житті стане корисним. Зокрема, форми Ян, Ву та Сонце є, мабуть, найдоступнішими, оскільки вони використовують повільні та рівномірні рухи, яким можуть навчитися навіть новачки.

Враховуючи ніжну та граціозну вдачу Тай-чі, її часто вважають чудовим «видом спорту» для людей середнього віку.

Існують навіть сучасні альтернативні версії, які ви можете робити, сидячи на стільці! Крім того, оскільки Тай-чі включає ментальний аспект, це прекрасний спосіб медитації та пошуку внутрішнього спокою.

Як навчитися та практикувати Тай-чі

Незважаючи на те, що Тай-чі може виходити за межі вашого комфорту, є багато клубів, фітнес-студій і навіть волонтерських організацій по всьому світу, які пропонують заняття та сеанси. Ви навіть можете практикувати Тай-чі з інструктором 1: 1 або навіть заздалегідь записаним уроком через соціальні мережі, такі як Instagram, Facebook та YouTube.

Після того, як ви вивчите хореографію, ви зможете тренуватися у будь-якому місці – від спальні до заднього двору.

Підсумок

Тепер ви знаєте, що таке Тай Чі унікально поєднує фізичні вправи з медитацією. Ця рідкісна комбінація надає численні переваги як для фізичного, так і для психічного здоров’я, а завдяки повільним і рівномірним рухам вона доступна майже кожному, хто зацікавлений у навчанні та практиці мистецтва.

RELATED ARTICLES

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Найпопулярніше

Останні коментарі