Що таке Тай чі?

21
590
Що таке Тай Чі?
Що таке Тай Чі?

Якщо вас цікавлять східні мистецтва, у вас напевно виникло питання що таке Тай Чі. Скорочене від тайцзичуань, Тай чі зародилось в китайській медицині і йому вже тисячі років. Практика поєднує бойові мистецтва і медитацію, що може здатися несумісною комбінацією. Однак ідея полягає в тому, щоб заспокоїти свій розум і тіло, повторюючи ритмічну хореографію та роботу з диханням приблизно 30 – 60 хвилин.

В ідеалі ви досягнете внутрішнього спокою та безтурботності. Крім того, мистецтво Тай чі здатне покращити ваше фізичне здоров’я.

Якби ви побачили того, хто практикує тайцзи, вам би здалося, ніби він рухається в уповільненому темпі, і також було б цілком зрозуміло, чому вони цілком зосереджені на своєму завданні.

П’ять різних типів Тай чі

Існує п’ять основних форм або «стилів» Тай-чі: Чень, Ян, Хао, Ву, Чень і Сонце. Кожен дотримується однієї і тієї ж передумови, яка полягає у поєднанні медитації та бойових мистецтв, але є деякі відмінності між ними.

Чень

Розроблений у 1600-х роках, Чень є найдавнішою (і, отже, оригінальною) формою Тай-чі. За даними сайту Taichi.ca , він був розроблений родиною Чен у селі Чень, і характеризується поєднанням повільних, а потім швидких рухів, включаючи стрибки, удари ногами та руками.

Чень також включає в свій стиль рух, який називається “шовкова намотка”, який, по суті, є спіральним, плавним рухом, який починається біля ніг і закінчується руками.

Ян

Ян часто вважають найпопулярнішою формою Тай-чі, і сьогодні він найбільш широко практикується у всьому світі. Він був заснований Ян Лу-Чаном в середині 1800-х років і побудований на основі стилю Чень.

Різниця полягає в тому, що він більше зосереджений на підвищенні гнучкості за допомогою широких рухів, які виконуються повільно та граціозно. Оскільки в ньому не використовуються швидкі рухи Чен, він вважається більш доступним та ідеальним для будь-якого віку та рівня фізичної підготовки, імовірно, тому він такий популярний.

Ву

Також одна з найпопулярніших версій Тай-чі, версія Ву, розроблена Ву Чуань-ю, який фактично навчався за стилем Ян. Що відрізняє його від інших форм Тай-чі, це те, що він зосереджується на розтягуванні тіла, нахиляючись вперед і назад, а не стоячи в фіксованому положенні. Такий стиль спрямований на поліпшенні рівноваги .

Сонце

Форма Сонця Тай-чі була розроблена Сун Лутангом – вченим, який також був експертом у кількох різних формах китайських бойових мистецтв.

Ця версія передбачає більшу роботу ніг у порівнянні з іншими, що поєднується з м’якими та повільними рухами рук. Якщо спостерігати виконання цього стилю від початку до кінця, то все це дуже нагадує прекрасний хореографічний танець.

Хао

Хао вважається найменш популярною з усіх п’яти форм Тай-чі, значною мірою тому, що вона досить складна і вимагає більш високого рівня майстерності. Ця форма робить сильний акцент на “контролі руху ци (внутрішньої сили)” і не рекомендується для тих, хто новачок у цій галузі.

21 найкращий медичний подкаст у 2020 році для прослуховування

Переваги Тай-чі

Тай-чі може похвалитися багатьма перевагами як для внутрішнього, так і для зовнішнього здоров’я. Нижче наведено найбільш помітні, але це далеко не весь перелік.

 •  Знімає стрес і занепокоєння: медитативний аспект Тай-чі в поєднанні з фізичним рухом може допомогти заспокоїти ваш розум, покращити зосередженість і навіть може спровокувати вивільнення ендорфінів.
 • Підвищує когнітивні здібності: крім того, що покращує ваше психічне благополуччя, було встановлено, що Тай-чіпідвищує когнітивні здібності. У аналізі 2013 року, опублікованому в Journal of Sport and Health Science, зазначено, що фізичні вправи загалом покращують когнітивні функції, і дослідники спеціально рекомендували Тай-чі для людей похилого віку, оскільки це простіша і доступна форма фізичних вправ, яка також поєднує розумові вправи через багаторазову “хореографію”.
 • Підвищує гнучкість і спритність: подібно до йоги, Тай-чі часто передбачає розтяжку тіла, яке загалом може покращити вашу гнучкість та спритність. Це корисно у вашому повсякденному житті і дасть можливість займатися тими видами спорту, які потребують гнучкості.
 • Покращує навички рівноваги та координації: На додаток до поліпшення гнучкості та спритності, хитромудрі “інь та ян” рухи Тай-чі можуть допомогти вам у рівновазі та координації. Знову ж таки, ця навичка корисна у вашому повсякденному житті та в інших видах спорту.
 • Підвищує силу та витривалість: Як і будь-яка інша форма фізичних вправ, Тай-чі може прокачати на наявну силу та витривалість. З постійною практикою ви помітите, що ви стрункіші, що ваші м’язи більш чіткі та що ви можете тренуватися довше.

Хто може отримати найбільшу користь від Тай-чі?

Не дивлячись на те, що зараз ви можете не навіть не знати що таке Тай Чі. Для будь-кого Тай-чі в житті стане корисним. Зокрема, форми Ян, Ву та Сонце є, мабуть, найдоступнішими, оскільки вони використовують повільні та рівномірні рухи, яким можуть навчитися навіть новачки.

Враховуючи ніжну та граціозну вдачу Тай-чі, її часто вважають чудовим «видом спорту» для людей середнього віку.

Існують навіть сучасні альтернативні версії, які ви можете робити, сидячи на стільці! Крім того, оскільки Тай-чі включає ментальний аспект, це прекрасний спосіб медитації та пошуку внутрішнього спокою.

Як навчитися та практикувати Тай-чі

Незважаючи на те, що Тай-чі може виходити за межі вашого комфорту, є багато клубів, фітнес-студій і навіть волонтерських організацій по всьому світу, які пропонують заняття та сеанси. Ви навіть можете практикувати Тай-чі з інструктором 1: 1 або навіть заздалегідь записаним уроком через соціальні мережі, такі як Instagram, Facebook та YouTube.

Після того, як ви вивчите хореографію, ви зможете тренуватися у будь-якому місці – від спальні до заднього двору.

Підсумок

Тепер ви знаєте, що таке Тай Чі унікально поєднує фізичні вправи з медитацією. Ця рідкісна комбінація надає численні переваги як для фізичного, так і для психічного здоров’я, а завдяки повільним і рівномірним рухам вона доступна майже кожному, хто зацікавлений у навчанні та практиці мистецтва.

21 КОМЕНТАРІ

 1. Aktif ihmal; yiyecek, su barınma, giyinme
  tıbbi ve duygusal destek gibi temel yaşama ihtiyaçlarının karşılanmasındaki eksiklik ve yetersizliktir.
  Yaşlıya bilinçli olarak, bilerek ve isteyerek fiziksel ve duygusal acı vermeyi de içerdiğini söyleyebiliriz.

  Bu davranışlar bilinçli ihmal olarak tanımlanıyor.

  Here is my website :: Stosowanie tabletek cytrynianu klomifenu

 2. Türk sevgili otelde porno vıdeolarını ücretsiz izle.
  türk sevgili otelde sikiş filmleri oYoH
  ile izlenir, kesintisiz seks merkezi. OY KATEGORİLER VIDEO ARA.
  Dokunma Vücut Türk Masaj HD. Bana bir öpücük işareti yaparak ilk durakta indi, dudaklarıma yapıştı,
  sopayı çıkarıp tekrar götüne soktum, Çevirdim, ben.

  my web blog Jessie and Lily Anal Threesome Lily LaBeau

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я