Ананасові шкірки – 6 креативних варіантів використання та їх поживність

0
226
6 креативних варіантів використання ананасових шкірок
6 креативних варіантів використання ананасових шкірок

Ви викидаєте ананасові шкірки – жорсткі, неїстівні шкірки, що покривають цей соковитий та солодкий тропічний фрукт? Насправді є кілька варіантів їх вторинного використання із користю для здоров’я (сприятливих для екології), завдяки яким ви зможете зекономити та використати очистки наступного разу.

Користь ананасової шкірки

Ананас (ananas comosus), що родом з Америки та є членом сімейства бромелієвих (єдиний їстівний фрукт у своєму роді), – поживна зірка, яку вітають за багаторазове цілюще і кулінарне застосування у всьому світі. Дослідження, опубліковане Biochemical Reports у 2016 р., повідомляє, що ананаси широко використовувались у народній медицині з метою оздоровлення та зміцнення здоров’я з давніх часів. Унікальна анатомія та властивості ананаса роблять його переконливою тропічною емблемою. Плюс цей фрукт під зав’язку завантажений необхідними вітамінами, мінералами, клітковиною, антиоксидантами та корисними сполуками. Вони можуть допомогти в боротьбі із запаленнями та захворюваннями. 

Окрім їх корисної золотистої м’якоті, стебло та шкірка (а іноді і листя) ананасових рослин також цінуються за їхні протизапальні та імуннопідтримуючі здібності. Це відбувається тому, що частини рослини містять бромелайн, тип травного ферменту. Терапевтична користь бромелайну використовується від лікування артрозу та серцево-судинних захворювань до зменшення окисного стресу та запалення.

Ми всі можемо погодитися з тим, що їжа – це один із найпотужніших засобів у нашому розпорядженні щодо боротьби із запаленням. Проте те, як ми виробляємо, переробляємо, споживаємо та викидаємо свою їжу. Також є обов’язковим фактором нашої індивідуальної, соціальної та екологічної трансформації. Якщо вам потрібні надзвичайно переконливі стимули для того, щоб повторно використовувати ананасові шкірки, давайте швидко розглянемо перетин між біологічними відходами ананаса та нашою планетою.

Ананасові шкірки з екологічної точки зору

У просторі здорового харчування існує безперечний (навіть нагальний) заклик до більш стійкого, справедливого, здорового суспільства. Одним з прикладів цієї дружньої до Землі хвилі є центр харчових відходів. Починаючи з харчових продуктів, що переробляються, до стійких сільськогосподарських практик, харчова промисловість та споживачі шукають кращих способів ефективно зменшити об’єм та повторно використовувати харчові відходи. 

Повернімось до ананаса: на макрорівні відходи продуктів, які здаються неїстівними шматочками фруктів (до яких відносяться і шкірки), можуть служити цінним інгредієнтом для харчової промисловості та не тільки. Існує ряд застосувань шкірок ананаса, сприятливих для планети. Це може бути використання їх у ферментованому вигляді як джерело білка, виготовлення стійкого, схожого на шкіру текстилю або джерела енергії.

Хоча, на мікрорівні (коли мова йде про вашу домашню практику), будьте впевнені, що компостування не є єдиною життєздатною альтернативою для переробки ананасових шкірок.

Інноваційні способи використання ананасової шкірки.

Давайте зараз зануримось у кілька нових способів використання ананасових кірок, що змусять зрадіти не тільки ваше тіло, але і планету!

1. Випийте ананасовий агуа.

Як би просто це не звучало, ананасова вода – це могутній, простий спосіб отримати користь від ананасових шкірок. Приготування її не складне: помістіть зовнішню шкірку (не самі шматочки фрукту) у середню каструлю. Додайте 2-3 палички кориці по бажанню і дайте їй варитися на повільному вогні 25-35 хвилин. Вимкніть плиту і дайте цій суміші настоятися ще 30 хвилин, перш ніж процідити шкірку. 

2. Приготуйте чай з ананасовою шкіркою.

Існує навіть «ритуал чаю з ананасовою шкіркою», що пропонує унікальну та інтимну можливість пізнати себе зсередини. Надихніться словами Тіч Нхат Хань та пийте чай повільно і шанобливо, ніби це вісь, на якій обертається Земля. Користь для здоров’я, отримана від проведення чайного ритуалу, проникне повз чашку до вашого організму. 

Оскільки запалення та стрес лежать в основі більшості сучасних захворювань, ритуал заварювання та пиття чаю може бути хорошим варіантом, щоб допомогти нам сповільнитися та повернутися до внутрішньої гармонії. Одне дослідження показало, що учасники, які пили чорний чай чотири рази на день протягом шести днів на тиждень, мали нижчий рівень кортизолу (гормонів стресу), ніж ті, хто пив плацебо. Додайте до свого заспокоючого ритуалу цедру ананаса, і вважайте, що ви знайшли собі чудовий протизапальний засіб.

3. Надайте своєму обличчю тропічного сяйва.

Вважається, що бромелайн при застосуванні на шкірі, як місцевий фермент допомагає лікувати прищі. Ця речовина допомагає вимивати мертві клітини шкіри та покращити колір шкіри в цілому. Незважаючи на те, що продукти, що містять бромелайн, не є новинкою для сфери краси, ви можете використовувати той самий рецепт агуа з ананасової шкірки, наведений вище, як ніжний тонік, багатий вітаміном С, якщо ви віддаєте перевагу використанню саморобної косметики. 

4. Зробіть ананасову миску.

Якщо у вас є бажання додати тропічний настрій до наступного прийому їжі, чому б не спробувати їсти зі свіжої ананасової миски? Сам фрукт може послужити гарною посудиною для салатів, каш, і не тільки. Так ви поєднуєте смачний ананасовий сік із здоровою та поживною начинкою та насолоджуєтесь! Ви навіть можете наповнити чашу із ананаса улюбленим смузі, додати соломинку і випити.

5. Приготуйте смачний, багатий антиоксидантами сік (або коктейль).

Коли мова заходить про те, щоб зробити будь-який напій більш корисним (і трохи більш гострим), цедра ананаса може бути чудовим доповненням. Щоб використати ананасові шкірки після приготування агуа як наступну основу для напою, спочатку відваріть її та повністю остудіть. Далі процідіть воду, додайте її в блендер і покладіть в чашу будь-які додаткові інгредієнти для напою на ваш вибір.

6. Ананасові шкурки можна солити.

Якщо ви вже маринували фрукти або овочі раніше, ви знаєте, що цей тип приготування їжі пов’язаний із багатьма перевагами. Маринування – не тільки зручний, сприятливий для планети спосіб готувати їжу, але це ще й креативний підхід з нескінченними варіантами для вдосконалення рецептів під свій смак. 

Чудовий та простий спосіб приготування маринованих ананасових шкірок – зробити їх так само, як ви готуєте фрукти у власному соку чи в сиропі, солите огірки, варите компоти, і так далі! Ви можете використовувати як сам фрукт, так і тільки його шкірку, щоб додати більше смаку. Просто не забудьте добре помити та очистити від сухих шматочків рослини шкірку, перш ніж додавати у банку для маринування.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я