Що і коли краще обрати: свіжі або заморожені продукти?

0
366
Свіжі або заморожені продукти?
Свіжі або заморожені продукти?

Існує така поширена думка, що заморожені продукти: фрукти та овочі не такі корисні, як у свіжому вигляді. Але це ствердження помилкове: поки в продуктах немає добавок, заморожені заготовки настільки ж поживні, як і свіжі, а іноді навіть і більше! 

Оскільки за своєю суттю жодний вид не є кращим за інший, може бути складно вибрати між свіжими або замороженими овочами та фруктами. На думку TikTok від клінічного дієтолога-дієтолога Стефа Грассо, штат Меріленд, найважливішим є вибір того варіанту, який ви частіше їсте. 

Щоб допомогти вам прийняти більш обґрунтоване рішення, Грассо рекомендує задати собі такі запитання:

1. Чи це сезоні плоди?

Якщо ваш рецепт вимагає овоч, який не росте в даний сезон, найкраще зупинити свій вибір на замороженому. “Заморожені продукти насправді збирають на піку своєї стиглості, – пояснює Грассо, – і тоді вони заморожуються миттєво, що зберігає більшість поживних речовин”. 

Візьмемо, наприклад, кукурудзу. Якщо ви купуєте кукурудзу влітку, то вона доступна вам у свіжому вигляді. Якщо ви ходите по магазинах взимку, заморожена кукурудза буде більш адекватним варіантом. Адже ви не можете знати, де і як була вирощена кукурудза, як була транспортована і як зберігалася. Та найголовніше: чи була вона оброблена хімікатами задля комфорту зберігання та доставки в нашу країну!

2. Що дешевше – свіжий плід або заморожений?

Продукція, особливо органічна, може бути досить дорогою. «Заморожені сорти пропонують одні й ті ж поживні речовини і часто доступні за нижчою ціною, як правило, вартістю близько $ 1-3 за кілограм, тому не ігноруйте морозильну камеру,» – каже дієтолог. 

3. Чи швидко вони пліснявіють?

За словами зареєстрованого дієтолога Майї Феллер, загальне правило зберігання продуктів та утилізації відходів – це найважливіше. 

Це особливо важливо для таких продуктів, як шпинат та ягід, які швидко псуються. Якщо ви знаєте, що не будете їсти ці погано зберігаючі пружність продукти протягом першого тижня, подумайте про те, щоб купувати заморожені в майбутньому. Однак, якщо ви купуєте цитрусові, картоплю, цибулю або яблука, Феллер каже, що вони, як правило, мають довший термін зберігання і будуть довше залишатися свіжими. 

4. Що простіше підготувати?

Коли справа доходить до цього, запитайте себе: чи справді ви збираєтеся очистити та нарізати цю моркву, або ви б краще готували з нею, якби цей крок був зроблений за вас? На це запитання немає правильної чи неправильної відповіді. “Купуйте те, що вам найбільше підходить”, – говорить Грассо. 

Застосовуйте ці поради на практиці

Наступного разу, коли ви будете складати список продуктів або переглядати полиці супермаркетів, згадайте ці чотири запитання. Це може допомогти вам прийняти більш вдумливе рішення, яке може утримати вас від марнотратства їжі і навіть може заохотити вас харчуватися більш різноманітною з поживної точки зору дієтою.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я