Вівторок, 19 Березня, 2024
На головнуХарчування5 способів збагатити свій трав’яний чай поживними речовинами

5 способів збагатити свій трав’яний чай поживними речовинами

Як би ми не любили свою щоденну чашку (або чашки) кави, трав’яний чай завжди був тим заспокійливим напоєм, до якого так і тягнеться рука, коли ми відчуваємо потребу в додатковій допомозі сили природи. Окрім вишуканого смаку та тепла, що дарують нам різні типи чаю (зелений, каркаде, фіолетовий, ройбуш, трав’яний, білий, чорний, пуер, мате, улун), вони також можуть сприяти вправній роботі мозку, здоров’ю серцево-судинної системи та сяючій шкірі.

Трав’яний чай може стати казковим способом підтримати ваш здоровий спосіб життя, надати організму сил та відчуття бадьорості протягом усього дня. Хоча проста чашка чаю містить стільки потенційних переваг для здоров’я, існує декілька кмітливих способів додатково підвищити поживність свого улюбленого напою.

1. Розумне підсолодження

Відмова від надмірного споживання цукру може допомогти нам зберегти здоров’я.  Але якщо ви відчуваєте бажання трохи підсолодити свій чай, існує безліч природних та здорових альтернатив цукру, які не вплинуть на рівень глюкози занадто різко та навіть можуть додати дозу поживних речовин. Невелика кількість порошку лукуми, багатого антиоксидантами, стевії (в ідеалі – органічної) або крапелька меду можуть стати корисними варіантами для задоволення вашого «внутрішнього ласуна».

2. Додайте цитрусові

Додавання свіжевичавленого та багатого вітамінами соку є фантастичним способом «прокачати» вашу майстерність готувати трав’яний чай. Лимон, грейпфрут, мандарин, юдзу, апельсин, солодкий лайм, помело, кумкват, цитрон «Рука Будди», мандарин – вибір нескінченний, коли мова заходить про додавання в свій чай корисних імуностимулюючих засобів. 

3. Прянощі

Спробуйте максимізувати цілющі властивості вашого наступного чаювання додаванням деяких протизапальних та оздоровчих компонентів. Куркума, палички кориці, горошок чорного перцю, тертий імбир, чебрець або листя свіжої м’яти – ось деякі з доповнень, що підтримають імунітет та будуть сприяти прискоренню травлення.

4. Приготуйте стручок ванілі

Додавання стручків ванілі до вашого трав’яного чаю може здатися несерйозним, але насичений ванільний аромат вартий того, щоб спробувати. Вам сподобається оживляючий почуття вплив екзотичного аромату ванілі! Використання цієї прянощі потребує трохи часу: додайте насіння з половини стручка ванілі у ємкість з водою для чаю і проваріть їх на повільному вогні 10-15 хвилин. Найбільш улюблене поєднання за відгуками – із високоякісним чорним чаєм та невеликою кількістю рослинного молока.

5. Трав’яний чай зі шкірками фруктів

Ананасові, яблучні, цитрусові та інші фруктові шкірки можуть дати вашій чашці чаю більше користі для здоров’я. А ще цей прийом допоможе мінімізувати відходи. Зокрема, апельсинові кірки наповнені антиоксидантами, поліфенолами та іншими біоактивними сполуками, що рекламуються за їхні протизапальні властивості. 

Щоб випробувати цей метод збагачення чаю вітамінами та нутрієнтами, киньте тонкий шматочок фруктової шкірки (краще органічної) в окріп на 10-12 хвилин разом з будь-якими травами або спеціями на ваш вибір. Накрийте кришкою і готуйте 18-20 хвилин, зніміть з плити і викиньте шкірку, якщо бажаєте.

Всякий раз, коли ви готові поставити чайник, розгляньте ці варіанти, щоб додати здорової родзинки у своє чаювання!

RELATED ARTICLES

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Найпопулярніше

Останні коментарі