Чому мед бджіл без жала корисніший для балансу цукру в крові

7
284
Чому мед бджіл без жала корисніший для балансу цукру в крові
Чому мед бджіл без жала корисніший для балансу цукру в крові

Мед має давню історію використання як функціональне харчування з терапевтичними властивостями, що розтягується на тисячі років. І постійні дослідження продовжують знаходити все нові причини й доводи для вживання цього солодкого суперпродукту для нашого здоров’я. Особливої уваги вартий мед бджіл без жала.

Так, нове дослідження, проведене командою вчених з університету Квінсленда, що в Австралії, довело користь особливого меду. Мед бджіл без жала може бути кориснішим для рівня цукру в крові, ніж інакші сорти, що виробляються іншими медоносними бджолами.

Що таке мед бджіл без жала?

Це бджолиний мед, що роблять бджоли без жала. Цей різновид комах  не здатен жалити при самозахисті, хоча деякі типи і мають болючі укуси. Існує понад 500 їх видів, всі вони є вихідцями з тропічних та субтропічних регіонів.

Їх мед відрізняється від меду традиційних медоносних бджіл за кольором, смаком та в’язкістю і має вже довгий шлях використання в рідних культурах в якості лікувального засобу. Раніше мед бджіл без жала був відомий своїми властивостями, такими як антимікробна, антиоксидантна активність та протизапальні ефекти.

Хоча багато корисних характеристик цього продукту збігаються з властивостями більш відомого меда манука, все ж таки вони не однакові. Мед манука був названий так за квітами куща манука, який запилюють бджоли. За словами експерта Мері Флетчер, доктора філософії, доцента хімії та молекулярних біологічних наук, “мед бджіл без жала зараз продається приблизно за 200 австралійських доларів за кілограм, що відповідає і вартості меду мануки”.

Вона попереджає, що завдяки цій високій ціновій ситуації можливі шахрайські продажі іншого меду, як безжального бджолиного меду. Однак нові знання про структуру меду означають, що його можна перевірити, щоб встановити стандарт якості продукту.

Чому мед бджіл без жала корисний для рівня цукру в крові

Дослідження Квінслендського університету, в ході якого було проведено випробування місцевого бджолиного меду з Австралії, Малайзії та Бразилії, і виявило, що більшість сполук цукру в меді – це трегалулоза, а не мальтоза, як вони вважали раніше. Трегалулоза, хоча і не зустрічається у багатьох інших продуктах, має нижчий глікемічний індекс (ГІ), ніж інші цукри.

“Традиційно вважалося, що мед бджіл без жала корисний хворим на діабет, і тепер ми знаємо, чому”, – пояснює Флетчер. “Маючи нижчий рівень ГІ, цей мед містить саме той вид цукру, якому потрібно більше часу, щоб всмоктатися в кров. По цій причині рівень глюкози не буде різко стрибати, як відбувається при вживанні інших цукрів”.

За словами Флетчер, корінні народи вже давно знають, що цей мед має особливі переваги для здоров’я, і ​​це дослідження вказує на потенційну причину такої його користі для людей. На додаток до меншого ГІ, дослідники виявили, що такий мед також не спричиняє виникнення карієсу.

Оскільки природні сполуки трегалулози дуже рідкісні, результати цього дослідження виявили багате джерело цього цукру, яке не потребуватиме синтезу. “Люди запатентували способи штучного синтезу трегалулози з ферментами та бактеріями, але наше дослідження показує, що цей мед можна використовувати як готовий природний продукт в їжу як самостійно, так і в поєднанні з іншими продуктами, щоб отримати ту саму користь для здоров’я”.

Висновки 

Хоча багато видів меду приносять значну користь для здоров’я, цікаво бачити природне джерело рідкісного виду цукру, що може допомогти підтримувати здоровий баланс глюкози в крові.

7 КОМЕНТАРІ

  1. Evcil Hayvan Ürünlerine Özel Tık Hızında Kupon kampanyası nedir?
    üyeleri; 1 tarihlerinde kampanya sayfasındaki butona tıklayarak hesaplarına yükledikleri indirim kuponuyla;
    Evcil Hayvan kategorisinden yapacakları 150 TL ve üzeri alışverişlerinde
    30 TL indirim kazanıyor.

    My website: Clomid yeast infection

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я