Чай чи кава: що пити корисніше?

0
311
Чай чи кава: що пити корисніше?
Чай чи кава: що пити корисніше?

Звичайно, є люди, що починають свій ранок зі склянки апельсинового соку, молока або чистої води. Однак більшість з нас віддає перевагу ранковому ритуалу – полюбляє зварити собі каву або зробити чай. Незважаючи на те, що обидва напої містять кофеїн, чи є у одного з них помітні переваги? Що краще та корисніше вранці – чай чи кава?

Як порівняти що корисніше чай чи кава? 

Рівень кофеїну 

Вміст кофеїну в різних сортах чаю та кави буде відрізнятися в залежності від часу та способу приготування, об’єму склянки напою. Однак для зручного узагальнення приводимо нижче рівень вмісту кофеїну в популярних напоях. 

Ці рівні кофеїну відповідають об’єму у 8 унцій (236 мл) кожного напою, згідно з даними бази даних про харчові продукти Міністерства сільського господарства США (USDA) :

  • Холодна кава: 96 мг кофеїну 
  • Звичайна кава: 96 мг кофеїну 
  • Латте: 86,4 мг кофеїну 
  • Кава з льодом: 74,4 мг кофеїну
  • Чорний чай: 48 мг кофеїну 
  • Зелений чай: 28,8 мг кофеїну 
  • Кава без кофеїну: від 0 до 15 мг кофеїну 
  • Трав’яний чай: 0 мг кофеїну 

Короткий висновок: порівнюючи таким чином, нам стає очевидно, що в більшості кавовмісних напоїв більше кофеїну, ніж у чаї, навіть у випадку з деякими сортами кави без кофеїну.

Користь для здоров’я

Кава є хорошим джерелом антиоксидантів, поліфенолів, кофеїну і трігонелліна. Всі ці речовини підтримують когнітивні функції, тобто потрібні мозку для нормального функціонування та може знизити ризик втрати пам’яті, як зазначає Ума Найда, доктор медицини, психіатр і спеціаліст з функціонального харчування. 

Поруч із антиоксидантами в каві також міститься протизапальна сполука – хлорогенова кислота , що також благотворно впливає на здоров’я мозку, стан печінки, обмін ліпідів, перебіг діабету та метаболічного синдрому. Дійсно, дослідження показують, що жінки, які випивають дві-три чашки кави щодня, мають менше жиру в організмі, ніж ті, що вживають цей напій не регулярно.

Чай також може принести багато користі для здоров’я: від заспокоєння ​​нудоти до лікування головних болів та полегшення травного дискомфорту. Подібно до кави, чай також має високі протизапальні властивості, як і рівень вмісту антиоксидантів. Деякі дослідження також пов’язують катехіни зеленого чаю зі здоров’ям серцево-судинної системи .

Висновки: кава та чай містять корисні для здоров’я протизапальні антиоксиданти. Вони також підтримують здорову функцію мозку, серця та обміну речовин. Чай може мати більш заспокійливі властивості, ніж кава.

Недоліки чаю та кави

Хоча кофеїн в помірних кількостях допускається до споживання і, як було доказано, підвищує пильність та показники спортивних досягнень, надмірне його вживання може призвести до небажаних побічних ефектів. Безпечна добова доза кофеїну для дорослих становить 400 мг (або близько чотирьох чашок). Якщо перевищити її, це може привести до підвищеної нервозності, тривоги, високого кров’яного тиску, зневоднення, безсоння, головних болів. Причому спроба відмовитися від кофеїну може супроводжуватися синдромом відміни.

І кава, і чай можуть випиватися в рахунок щоденного рекомендованого мінімуму споживання води. Однак ви все-таки повинні збалансувати ці напої достатнім додаванням в раціон простої чистої води. Якщо цього не зробити, а лише пити чай чи каву, це може призвести до зневоднення організму, як заявила доктор медичних наук Біндія Ганді.

Кава та чай мають високий вміст антиоксидантів, зволожують організм і сприяють пришвидшенню метаболізму. Через більш високий вміст кофеїну в каві вагітним або людям, які намагаються зменшити споживання кофеїну, було б краще перейти на чай – ліпше на трав’яний.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я