Кава та чай вважаються водою?

3
267
Кава та чай вважаються водою?
Кава та чай вважаються водою?

Гідратація має вирішальне значення для загального стану здоров’я. Пиття достатньої кількості чистої питної води є одним з найкращих способів це забезпечити. Тож кава та чай вважаються водою? Адже вони готуються з води, чи можуть вони враховуватися в щоденне споживання води чи просто зневоднюють?

Завдяки кофеїну кава є одночасно природним сечогінним засобом і стимулятором сечового міхура, – сказала уролог Ванніта Сімма-Чіанг, доктор медичних наук, – і чай має подібний ефект. Хоча це правда, діуретичні ефекти м’які. Дослідження показують, що кава та чай, незважаючи на поширені міфи, насправді не зневоднюють. Але якщо їх споживають в помірних кількостях. 

Чи вважається чашка кави рівноцінною склянці води?

Хоча чашка кави не така зволожуюча, як склянка води, вона може враховуватися у щоденне споживання рідини. “Оскільки вона діє як сечогінний засіб, я б зарахувала до кави приблизно вдвічі менше рідини, ніж є насправді” , – розповідає лікар Кетрін Уолдроп. Тобто одна чашка кави вважається за півсклянки води. 

Тим не менш, вживання кількох чашок кави або чаю, а також пиття води може закінчитися зневодненням. “Чашка кави не так сильно зневоднить вас”. Про це каже доктор медичних наук Біндія Ганді, – “але багато чашок кави без вживання води будуть”. 

Сухі, потріскані губи можуть бути ознакою того, що ви переборщили з іншими напоями. Це пояснює гастроентеролог Уіл Булсевич, доктор медичних наук, MSCI. Інші ознаки зневоднення включають темно-жовту сечу і відсутність бажання ходити в туалет досить часто. 

Короткий висновок: одна чашка кави вважається приблизно половиною склянки води.

Чи вважається чашка чаю склянкою води?

Більшість чаїв містять кофеїн, але значно менше, ніж кава. Тому Уолдроп вважає більшість кофеїнових чаїв за три чверті об’єму води. Однак трав’яні чаї не містять жодного кофеїну і за його думкою були б еквівалентними повній чашці води.

Хоча ці цифри не засновані на точній науці, Уолдроп каже, що їх можна використовувати як загальні рекомендації, щоб переконатися, що споживання рідини є достатнім. 

Короткий висновок: одна чашка чаю буде приблизно рівнятися 3/4 склянки води.

А як щодо ароматизованої кави та чаю?

Різні типи кави та чаїв по-різному впливатимуть на рівень гідратації. Чорна кава або чай, наприклад, будуть менш зволожуючими, ніж латте або чашка чаю з молоком або безлактозною альтернативою, як говорить Ганді. 

Може здатися дивним, але молоко – хороше джерело гідратації. В деяких дослідженнях було показано, що воно сприяє регідратації після фізичних вправ навіть успішніше, ніж деякі спеціальні спортивні напої. “Незважаючи на те, що латте містить менше кави, для довідки я все одно вважав би їх приблизно половиною склянки води”, – каже Вальдроп.

Намагайтеся, щоб ці латте були несолодкими. Адже, оскільки деякі кавові напої можуть містити багато цукру, це може вплинути на оптимальну гідратацію. 

Висновки 

Загалом, кава та чай вважаються водою. Вони не обов’язково заважають зволоженню, як багато хто колись вважав, як каже Ганді. “Ваше тіло поглине рідину, яку ви споживаєте за допомогою чаю та кави, як воду”, – додає вона. 

Для інших способів підтримувати зволоженість обов’язково пийте багато води, особливо коли ви тренуєтесь, хворієте або в будь-якій іншій ситуації, коли ви можете втратити рідину. Вживання зволожуючих продуктів, багатих електролітами, також може враховувати загальний рівень гідратації та приносити користь.

3 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я