3 причини, чому хочеться солодкого та поради про те, що можна з цим зробити

10
356
Чому хочеться солодкого та що можна з цим зробити
Чому хочеться солодкого та що можна з цим зробити

Коли хочеться солодкого, цукру чи то чогось кислого, солоного чи хрусткого – це наші «помічники» організму, що повідомляють людині про нестачу деяких сполук чи нутрієнтів. У деяких випадках стійке бажання з’їсти щось конкретне може походити від емоційного стану. Наприклад, від почуття ностальгії, смутку чи затишку. Але коли тяга до цукру вражає випадково і часто, ваше тіло може надсилати більш фізіологічний сигнал. 

Зареєстрований дієтолог Аят Слейманн, звернувся через TikTok, щоб поділитися трьома можливими поясненнями постійної тяги до цукру, а також способами боротьби з ними: 

1. Коливання цукру в крові

Скачки та падіння цукру в крові можуть бути винними у тому чому хочеться солодкого чи цукру, адже організм має за мету підтримувати його сталість. “Коли рівень глюкози в крові знижується, ваше тіло намагається відновити кількість цукру в крові, тому воно буде жадати більше їжі”, – пояснює Слейман у відео. 

У цих коливаннях цукру в крові може бути винна шкідлива їжа, – сказала свого часу лікар-психіатр-дієтолог Джорджія Еде. Високооброблені, рафіновані цукри та вуглеводи швидше засвоюються та всмоктуються в організм, що призводить до стрибків кількості глюкози в крові і, звичайно, викликає бажання перекусити швидше. 

Щоб уникнути раптового падіння значень глюкози, Слейманн рекомендує додавати до їжі більше вуглеводів, багатих білком і клітковиною. Ці поживні речовини засвоюються повільніше і допомагають підтримувати стабільний рівень цукру в крові на довше почуватися себе ситим. 

2. Дефіцит магнію

Магній – мінерал, що в організмі відповідає за синтез білка, контроль рівня цукру в крові, вироблення енергії та багато інших важливих функцій. “Коли існує дефіцит магнію, ваше тіло важко вводить енергію в клітини. Через це ви відчуваєте втому і стійку жагу, тягу до цукру”, – говорить Слейманн. 

Для того, щоб переконатися , що ви отримуєте адекватні рівні магнію, розгляньте питання про прийом додатків з Mg або введення багатих на мінерал продуктів в свій раціон. Поряд з приборканням цукрової тяги, магній може також поліпшити якість сну та емоційний стан, стресостійкість.

3. Дегідратація 

Хоча ми часто асоціюємо зневоднення із сухістю у роті, головним болем або зміною кольору сечі, також на нього може вказувати і тяга до цукру. “Часто ми неправильно трактуємо сигнал спраги як сигнал голоду”, – говорить Слейманн. 

Щоб заспокоїти це відчуття та підтримати гідратацію, пийте воду, чай або напій, багатий електролітами (морс, компот). Якщо ви все ще голодні, розгляньте зволожуючий перекус, наприклад, огірками, кавуном або ягодами. 

Висновки 

Буває складно витратити час на приготування вечері, коли насправді вам хочеться лише печива. Але пам’ятаючи про те, що ви споживаєте, ви зможете насправді насолоджуватися здоровим харчуванням. 

І навіть якщо ви все ще хотіли б десерту після добре збалансованої та ситної вечері, це може бути знаком того, що ви серйозно бажаєте чогось солодкого – це теж нормально»

10 КОМЕНТАРІ

  1. Great post. I used to be checking constantly this weblog and I’m
    inspired! Extremely useful info specifically the closing section 🙂 I handle such info a lot.
    I was seeking this particular info for a very lengthy time.
    Thanks and good luck.

    my web-site; slot online

  2. Someone necessarily lend a hand to make seriously articles I would state.
    This is the very first time I frequented your website page and to this point?
    I amazed with the research you made to create this particular post amazing.
    Excellent activity!

    My website – Yoga Mat Set

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я