Вівторок, 19 Березня, 2024
На головнуПсихологіяЯк перестати бути жертвою в житті та боротися за те, що ти...

Як перестати бути жертвою в житті та боротися за те, що ти хочеш

Не випадково фільми про супергероїв постійно в топі у касах. Рік за роком люди йдуть до кінотеатрів, щоб побачити, як лиходій програє маловідомому супергерою. У чому ж справа? Як це пов’язано з нашим пошуком того, як перестати бути жертвою?

Можливо, боротьба на екрані представляє ту саму боротьбу, з якою ми стикаємось, коли прокидаємось щоранку. Вибір зіграти жертву у нашому власному житті. Чи ми піддамося на перший погляд непереборним викликам на нашому шляху чи вирішимо боротися?

Щоб ми розуміли , перед нами стоять цілком реальні виклики. Життя – це не фільм Marvel. Коли COVID-19 охоплює весь світ, ми бачимо втрати, горе, біль і страждання на кожному кроці. Політичний ландшафт похмурий, сім’ї перебувають в ситуаціях, з якими раніше ніколи не стикалися, і крім цього є ще додаткові щоденні стреси, що виникають у житті кожен день.

Не важливо який це період нашого життя, ніколи не буде рано чи пізно вирішити стати героєм для самого себе.

Як перестати бути жертвою

1. Потрібно зрозуміти для себе – ваш біль справжній.

Обставини навколо нашого болю є складними і викликають сильні емоції. Жаліти себе не допоможе.

«Самоперевірка – це прийняття нашого власного внутрішнього досвіду, наших думок і наших почуттів. Це не означає, що ми не віримо своїм думкам або вважаємо, що наші почуття не виправдані. Однак це означає, що ми даємо собі простір для їх визнання, нормалізації та вирішення, як найкраще діяти далі. Висловлюючи свої почуття, ми робимо перший крок у володінні нашими діями.

2. Зверніть увагу на свої переконання

Ми розуміємо, що боремось, але чи усвідомлюємо чому не може нічого змінити? Ці історії, як правило, є нашими обмежувальними переконаннями, завершеними в розповідь. Зазвичай, коли ми в своєму житті граємо роль жертви, ми опираємось на переконання, які дотримуємося стосовно себе, інших та світу.

«Люди просто не люблять мене; Мене ніколи не приймуть; Мене тут ніколи не підвищать; Мій бос – придурок».

Звучить знайомо? В моменти розчарування ми всі звинувачуємо себе що не виконали роботу. Це і є людський фактор.

Ми всі схильні до фіксованого мислення. Тільки завдяки практиці та наполегливості ми можемо розвивати практичне мислення у своєму повсякденному житті. Дослідник Керол Двек каже нам, якщо вірити і пізнавати нові речі, розвиватися і рости, ми досягаємо успіхів у нових і навіть складних справах.

3. Створіть свій внутрішній локус контролю

“Якщо людина має внутрішній локус контролю, ця людина приписує успіх власним зусиллям та здібностям. Людина, яка розраховує на успіх, буде більш мотивованою і з більшою можливістю вчиться.”

Коли ми вказуємо пальцем на себе, а не на світ, ми будуємо власне майбутнє. Нам слід припинити чекати, коли щось зміниться. Натомість нам слід почати активно вживати заходів, щоб щось змінити.

4. Киньте виклик своїм звичкам, спробуйте нові

Багато з нас можуть сказати “впевнений, легше сказати, ніж зробити”, і мали б рацію. Зміна нашої поведінки вимагає часу та наполегливості. Ми не можемо просто клацнути пальцями і раптом мати внутрішній локус контролю.

Коли ми визначимо звичку, яка більше не служить нам, і замінимо на нову, яка допоможе нам відчувати себе впевненими, ми почнемо відчувати зміни.

Приклад: Якщо я завжди кажу, що я поганий письменник, саме тому я ніколи не створював блог, я, можливо, ніколи не зможу сісти і створити власний блог. Натомість я мав би починати з ведення щоденника, щоб я міг рухатись у напрямку чогось, чим я готовий поділитися публічно. Кроки дитини.

5. Шукайте натхнення у всьому

Бути супергероєм втомлює, і іноді ми просто намагаємось знайти свою пару. Вибудовування нових звичок, зміна душевного стану та притягнення до відповідальності вимагають зусиль. Створіть для себе надихаючий список. Знайдіть свої улюблені мелодії на Spotify і видаліть які не подобаються. Звучить безглуздо? Як ви любите проводити час – сміючись з друзями, чи наодинці . Ці речі мають значення! Якщо ми хочемо стати для себе героєм – ми повинні продовжувати розвиватись.

6. Дозвольте собі зробити розгардіяж

Ми не можемо бути досконалими і легко можемо повернутися до старих звичок. Напевно, ви звикли програвати у власному бою. Легко повернутися до гри звинувачень і подумати про всі причини, чому ви не зможете цього зробити.

Коли ми відчуємо, як просочуються обмежувальні переконання, швидко втручайтесь! Дозволити собі уникнути гри жертви. Знайти вихід як перестати бути жертвою.

7. Робіть те, що зміцнює вас

Погуляйте, спробуйте онлайн-тренування або масаж або зробіть щось, що поза межами вашої зони комфорту. Коли ми доводимо собі, що можемо здивувати себе, ми починаємо відкривати двері до чогось нового. Раптом риси, які ми завжди приписували іншим людям, теж стануть нашими. Плюс, серотонін допомагає!

8. Практикуйте стриманість

Є причина, чому ми в першу чергу граємо жертву – це легко. Будуть спокуси, і це відверне вас від вашого шляху – зовнішні впливи, старе середовище або бажання просто відпочити. Що вам потрібно зробити, це чинити опір.

9. Святкуйте свої маленькі перемоги – імпульс будує імпульс

Ми повинні постійно помічати коли успішно підходимо до вирішення поставлених проблем, прагнучи показати себе. Замість того, щоб почуватись невдахою і грати жертву, підніміть голову і святкуйте свої маленькі перемоги.

Кожного разу, коли ви просите вибачення, не виправдовуйтесь, запропонуйте людині поїхати кудись, де ви ніколи не бували, озвучте ваше бажання, не боячись невдачі. Таким чином, ви вступаєте у життя, для якого завжди були призначені.

10. Зверніть увагу, що ви знаходитесь на власній шкалі часу

Порівняння – ворог прогресу, тому не відволікайтеся на те, що задумали інші. Зосередьтеся на особистих причинах, що спонукає вас будувати життя, яке ви любите. З новою рішучістю просувайтеся вперед, звертаючи увагу на те, що може бути побічна дія.

Коли ти береш участь у своєму житті як жертва, деякі люди не будуть готові бачити, як ти змінюєшся. Не хвилюйтеся. Можливо, вам доведеться навчити інших, як стати частиною вашого життя по-новому. Якщо вони не готові до цього, спробуйте не сприймати це занадто близько.

11. Налаштуйте власну систему цінностей

На вашому шляху будуть труднощі, тому вам слід спланувати, як ви будете їм протистояти, не виправдовуючись. Прийняти власну відповідальність означає залишатися відданим, навіть коли це не зручно. Це також означає налаштувати свою систему цінностей.

12. Сконцетруюйте життя, яким ви хочете жити

Давайте складемо перелік усіх речей, які ми хочемо для себе. Маючи певний список, ми можемо поступово вирішувати по одній справі.

Ви хочете відкрити власний бізнес? Попрощатися з токсичним другом? Знайти нову роботу із кращим балансом між роботою та особистим життям? Немає обмежень у тому, що можливо, коли ми присвячуємо себе нашому порядку денному.

Ми оснащені навичками, необхідними для втілення наших мрій, але не поспішайте з цим. Не поспішайте насолоджуватися поїздкою.

13. Зробіть важкий вибір

Іноді правильно і важко зробити одне і те ж. Немає місця для праведності лише в тому випадку, якщо ви хочете знайти спосіб як перестати бути жертвою, особливо коли вам доводиться робити важкий вибір.

14. Підтримуйте свій гумор

Смійтесь із життя і смійтесь над собою. Знайдіть гумор у всьому, і ви повільно позбудетеся того менталітету, в який грає жертва. Світ повний хаосу, але існує не тільки він. Підтримання вашого гумору дозволяє завжди бачити світлу сторону речей.

15. Не озирайся назад

Ви зайшли так далеко, і не хочете, щоб ваші зусилля пішли даремно. Вибір показатись світові по-іншому вимагає мужності, і вам є чим пишатися. Єдина гарантія в житті – це те, що речі завжди змінюватимуться, і завжди будуть нові вершини, на які можна піднятися. Давайте згадаємо наші накидки, коли виходимо з дому.

Заключна думка

Врешті-решт, ми можемо почекати, щоб нас врятували, або рухатись вперед, роблячи те, що ми хочемо . Так, це буде не легко. Але коли-небудь ми будемо вдячні собі за кожен день, коли ми вставали і пробували.

RELATED ARTICLES

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Найпопулярніше

Останні коментарі