Профілактика Коронавіруса (COVID-19): 11 порад та стратегій

0
506
Профілактика Коронавіруса (COVID-19): 11 порад та стратегій

Новий коронавірус офіційно називається SARS-CoV-2, що означає важкий гострий респіраторний синдром коронавірус 2. Інффкування цим вірусом може призвести до коронавірусної хвороби 19 або COVID-19.

SARS-CoV-2 пов’язаний з коронавірусом SARS-CoV, який спричинив інший вид коронавірусної хвороби у 2002–2003 роках. Однак, від того, що ми знаємо дотепер, SARS-CoV-2 відрізняється від всіх вірусів, включаючи інші коронавіруси.

Докази показують, що SARS-CoV-2 може поширюватися легше і викликати небезпечні для життя захворювання у деяких людей. Як і інші коронавіруси, він може виживати у повітрі та на поверхнях досить довго, щоб когось заразити. Однак SARS-CoV-2 розмножується швидше в організмі, навіть якщо у вас немає симптомів. Крім того, ви можете передати вірус, навіть якщо у вас взагалі ніколи не з’являлися симптоми.

Деякі люди мають лише легкі до помірні симптоми, а інші мають виражені симптоми COVID-19. Ось медичні факти, які допоможуть нам зрозуміти, як найкраще захистити себе та інших.

Поради щодо профілактики коронавіруса

Дотримуйтесь цих порад, щоб захистити себе від зараження новим коронавірусом.

1. Мийте руки часто і ретельно

Використовуйте теплу воду з милом і розтирайте руки не менше 20 секунд. Ретельно намилюйте зап’ястя, між пальцями і під нігтями.

Також можна використовувати антибактеріальне та противірусне мило. Використовуйте дезінфікуючий засіб, коли ви не можете правильно мити руки. Мийте руки кілька разів на день, особливо після дотику до чого-небудь, включаючи телефон або ноутбук.

2. Не торкайтеся обличчя

SARS-CoV-2 може жити на твердих поверхнях до 72 годин. Ви можете підхопити вірус на руки, якщо доторкнетесь до поверхні, як то ручка дверей, ручка бензонасоса чи мобільний телефон.

Не торкайтеся будь-якої частини обличчя чи голови, включаючи рот, ніс і очі. Також уникайте шкідливої звички – гризи нігті. Це може дати шанс SARS-CoV-2 перейти з рук у ваше тіло.

3. Перестаньте вітатися потискуючи руки та обіймати людей – поки що

Так само уникайте дотиків до інших людей. Контакт шкіри та шкіри може передавати SARS-CoV-2 від однієї людини до іншої.

4. Не діліться особистими предметами

Не діліться особистими предметами, такими як телефони, косметички чи гребінці. Також важливо не ділитися їжею. Навчіть дітей розпізнавати чашки та інші предмети багаторазового використання лише для власного користування.

5. Прикривайте рот і ніс, коли кашляєте і чхаєте

ГРВІ-CoV-2 міститься у великих кількостях у носі та роті. Це означає, що він може переносити повітряні краплі до інших людей, коли хтось кашляє або чхає. Він також може висаджуватися на тверді поверхні і триматися там до 3 днів.

Використовуйте тканину або чхніть в рукав, щоб зберегти руки максимально чистими. Ретельно мийте руки після чхання чи кашлю.

6. Очищуйте та дезінфікуйте поверхні від коронавірусу

Використовуйте дезінфікуючі засоби на основі спирту для очищення твердих поверхонь вашого будинку, такі як стільниці, дверні ручки, меблі та іграшки. Очистіть також телефон, ноутбук та все, що ви регулярно використовуєте кілька разів на день.

Продезінфікуйте ділянки після того, як ви принесли додому продукти або пакети. Використовуйте розчини білого оцту або перекису водню для загального очищення між дезінфекцією поверхонь.

7. Тримайте соціальну дистанцію, поставтесь до цього серйозно

Якщо ви переносите вірус SARS-CoV-2, ви можете заразити оточуючих людей, це може статися, навіть якщо у вас немає симптомів.

Соціальна дистанція – це залишатися вдома та працювати віддалено, коли це можливо. Якщо вам потрібно вийти на вулицю у крайній на те потребі, тримайте відстань в 2 метри від інших людей. Ви можете передати вірус, поговоривши з кимось із оточуючих.

8. Не збирайтесь у групи

Перебуваючи в групі або збираючись, більш ймовірно, що ви будете в тісному контакті з кимось. Це включає уникнення всіх релігійних культових місць, оскільки, можливо, вам доведеться сидіти або стояти занадто близько до іншої людини. Також настійно рекомендуємо відмовитися від походу у парк чи на пляж.

9. Ні в якому разі не варто їсти та пити в громадських місцях

Зараз не час виходити їсти. Це означає уникати ресторанів, кафе, барів та інших закусочних. Вірус може передаватися через їжу, посуд та чашки. Він також може знаходитися в повітрі від інших людей у ​​громадському місці.

Як альтернатива – ви можете отримати доставку або вивезти їжу самостійно. Вибирайте продукти, які ретельно готуються і можуть бути розігріті. Висока температура (від 56 градусів) допомагає знищити коронавіруси. Це означає, що найкраще уникати холодної їжі з ресторанів і всієї їжі з фуршетів та відкритих салатних барів.

10. Мийте свіжі овочі та фрукти з супермаркету

Замочіть усі сирі, цілі фрукти та овочі в розчині харчового перекису водню або білому оцті. Дайте висохнути перед тим, як помістити їх у холодильник та шафи. Ви також можете використовувати рослинні антибактеріальні миючі засоби для очищення продуктів. Мийте руки до та після обробки свіжих продуктів.

11. Самоізоляція, якщо хворий

Зателефонуйте до лікаря, якщо у вас є якісь симптоми. Залишайтеся вдома, поки не видужаєте. Уникайте сидіти, спати чи їсти з коханими, навіть якщо живете в одному будинку.

Носіть маску і мийте руки якомога частіше. Якщо вам потрібна термінова медична допомога, надіньте маску та повідомте про те, що у вас може бути COVID-19.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я