Звідки взявся коронавірус? Потенційне джерело кажан, змія або панголін

12
1079
Звідки взявся новий коронавірус? Потенційне джерело кажан, змія або панголін

Новий коронавірус був вперше виявлений в Ухані, Китай.

 • Коронавіруси названі за формою, що нагадує корону, і вперше були ідентифіковані в середині 1960-х. Зазвичай вірус викликає захворювання дихальних шляхів, як звичайна застуда.
 • У новому дослідженні виявлено, що вірус, можливо, виник у кажанів, а потім поширився на людей через змію або панголін.
 • Відомо, що сім коронавірусів заражають людину.

Примітка редактора: питання звідки взявся коронавірус, ще досліджується, та оновлювалася з моменту першої публікації цієї історії. Heline продовжить оновлювати цю статтю, коли з’явиться нова інформація.

Коронавірус, що походить з Ухань, Китай, викликає здивування експертів, які шукають джерело виникнення. Оскільки вірус вважається новим, це тип вірусу, якого раніше не зустрічали.

Коронавіруси названі за формою, що нагадує корону, і вперше були ідентифіковані в середині 1960-х. Зазвичай вірус викликає захворювання дихальних шляхів, як звичайна застуда.

На початку багато заражених працювали або купували на оптовому ринку морепродуктів в Ухані, Китай, де також продавали живих і щойно забитих тварин.

Саме тому експерти у відповідь на питання звідки взявся коронавірус підозрюють, що він перейшов на людину від тварини-господаря.

Коронавірус передається від панголінів?

За даними китайських державних ЗМІ, дослідники Південно-Китайського сільськогосподарського університету проаналізували понад 1000 зразків метагеномів диких тварин, щоб знайти панголіни, тип антеатрів, які є найімовірнішим проміжним господарем нового коронавірусу.

“Вони виявили, що послідовність штаму коронавірусу, зібраного з метагеномів, була на 99 відсотків ідентичною послідовності інфікованих людей під час недавньої спалаху коронавірусу”, – повідомили у державних ЗМІ.

Шень Юнгі, професор університету та член дослідницької групи, заявив службі новин Xinhua, що хоча попередні дослідження виявили, що новий коронавірус походить у кажанів, тварини зимують взимку, що робить малоймовірним, що вони спричинили поточний спалах.

Однак фактичне дослідження не опубліковане. Поки що університет видав лише прес-реліз.

“Докази потенційної причетності панголінів до спалаху не опубліковані, окрім університетського прес-релізу”, – заявив в заяві професор Джеймс Вуд, доктор наук, завідувач кафедри ветеринарної медицини Кембриджського університету. «Це не наукові докази; дослідження тварин надзвичайно важливі, але результати повинні бути опубліковані для міжнародного контролю, щоб забезпечити належний розгляд. Просто повідомлення про виявлення вірусної РНК зі схожістю послідовності > 99 відсотків є недостатньою.”

Кажани можуть бути оригінальним джерелом коронавірусу

У дослідженні, опублікованому 30 січня в “Ланцеті”, знайдено вагомі докази того, що кажани – це тварини, які насправді спровокували зараження.

На думку авторів дослідження, інфекція все-таки могла бути передана людині через посередницьку тварину. Попереднє дослідження теоретизувало, що воно пройшло через змій, перш ніж передатись людям.

“Хоча наш філогенетичний аналіз дозволяє припустити, що кажани можуть бути оригінальним господарем цього вірусу, тварина, продана на ринку морепродуктів в Ухані, може представляти собою проміжного господаря, що сприяє появі вірусу у людини”, – написали автори дослідження.

У кажанів є певна історія передачі потенційно смертельних збудників людським господарям.

Стаття 2017 року в Nature пояснює, як вірусологи визначили єдину популяцію кажанів, що переносять штами вірусу, з усіма генетичними будівельними блоками вірусу ГРВІ, який перейшов до людей у ​​2002 році. За цей спалах у всьому світі загинуло майже 800 людей.

Дослідження, опубліковані у „Інфекційних захворюваннях“, підтверджують, що багато кажанів також є резервуарами неймовірно небезпечного вірусу Ебола.

“Кожного разу, коли з’являється стрибок зараження, коли вірус переходить з одного виду на інший – спочатку цей вид не має добре розвинутий імунітет до вірусу. Із часом наша здатність боротися з новим вірусом зростає “, – сказав директор із запобігання та контролю інфекцій в Нью-Йорку доктор Валід Джавайд.

Сім коронавірусів, які заражають людей

Це не перший раз, коли патогенний коронавірус перейшов від тварини-господаря. Останніми прикладами є ебола, важкий гострий респіраторний синдром (ГРВІ) та гострий респіраторний синдром на Близькому Сході (MERS).

“Існує багато різних теорій, але є доволі послідовний підхід до наших висновків у всіх них говориться, що, можливо, відбувся перехід між видами”, – сказав Джавайд.

Він пояснив, що є сім коронавірусів, які заражають людину, включаючи новий вірус.

“Чотири з них насправді викликають застуду, і вони були з нами дуже давно, можливо, ще кілька людей з часом виявляться, і вони здебільшого обмежені людською популяцією. ГРВІ, особливо МЕРС, вважають переходом від іншого виду до людини, і цей новий вірус – ще один можливий перехід».

Погляд на попередні спалахи коронавірусу

Нещодавній звіт журналу “New England Journal of Medicine” (NEJM), опублікований у січні, показав, що “необхідна підвищена готовність на ринках тварин та інших тваринницьких об’єктах, тоді як можливе джерело появи цього вірусу вивчається”.

«У нас вже є структури вірусу. Я думаю, що слід підкреслити, наскільки швидко наукова та медична спільнота налаштована реагувати на ці речі “, – сказав доктор Асим Ахмед, дитячий інфекційний лікар в дитячій лікарні Бостона та старший медичний директор, Karius Inc.

Ахмед підтвердив, що кожного разу, коли ми проходимо через спалах такого типу, є системи, що існували від попередніх явищ. “Таким чином, ми отримуємо структури, ми отримуємо ізоляцію у вірусі; вони вже говорять про розробку вакцин. За допомогою секвенування різних штамів ви зможете оцінити популяцію та динаміку передачі того, з якого штаму пішов цей вірус, оскільки послідовність пов’язує вірус з його походженням.”

Що ми можемо зробити, щоб уникнути зараження вірусом з Ухань?

Люди в Китаї відчайдушно намагаються носити маски для обличчя, вірячи, що їх носіння захистить їх від впливу крапель, чханих або відкашлюваних людей, заражених вірусом Ухань.

“Не було загального заклику для широкої публіки починати носити маски. Деякі люди можуть вживати цих заходів самостійно”, – сказав Ахмед.

Ахмед сказав, що Центри контролю та профілактики захворювань (CDC) рекомендують дотримуватися належної гігієни та казати людям залишатися вдома, якщо вони хворі. “І якщо вони чхають або кашляють, робити це правильно – кашляти в рукав, а не в руку, тому що якщо ви кашляєте в руку, ви можете поширити це навколо”.

Він наголосив на важливості очищення рук та використання дезінфікуючого засобу на основі спирту, коли мило та вода недоступні. Також уникати тісного контакту з хворими людьми та регулярно дезінфікувати поверхні.

“Інша річ – уникати дотику до очей чи до рота, адже це ті ділянки, де ви можете безпосередньо передавати хвороботворні мікроби в своє тіло”, – сказав Ахмед.

Зусилля щодо стримування вірусу не досконалі, але найкраще, що можна зробити

CDC впроваджував скринінг на прибуття в аеропорти Сан-Франциско, Нью-Йорка та Лос-Анджелеса 17 січня, і розширив його до 20 місць.

Наскільки ефективний скринінг після того, як потенційно заражені люди вже змішалися з натовпом у цих районах?

“Це недосконала система, але, ви знаєте, ми повинні збалансувати – у вільних ліберальних країнах очевидно, що є компроміси. Країни, які здійснюють контроль над своїм населенням, мають більш жорсткі способи контролювати подібні речі. Ви повинні збалансувати ці інтереси; здоров’я людей, а також індивідуальні свободи”, – сказав Ахмед.

Він зробив висновок: “Зараз важко передбачити, але я думаю, що люди повинні проявляти певну обережність і усвідомлення того, що це може бути великою справою, але ми цього ще не знаємо. Ми повинні готуватися до спалаху та епідемічного реагування, і уряд, очевидно, спрямовує ці зусилля, і, безумовно, на базі лікарні, ми готуємося до таких заходів.”

В підсумку

Новий вірус, вперше ідентифікований в Ухані, Китай, – тип, відомий як коронавірус. Як і попередні спалахи ГРВІ та MERS, він, ймовірно, перейшов на людину від тварини. Дослідники знайшли докази, що він, можливо, виник у кажана, але потім інша тварина, як змія або панголін, може передати її людям.

Хоча зараз вірус може мати серйозний вплив на людей, експерти кажуть, що це може зменшитися з часом, коли наша імунна система адаптується.

Зусилля щодо стримування вірусу не є ідеальними, але вони найкращі в галузі охорони здоров’я, які можуть вживати, не порушуючи надмірно прав людини.

Експерти підкреслюють, що зарано розповідати, що буде, але уряди та заклади охорони здоров’я готуються боротися з надзвичайними ситуаціями.

12 КОМЕНТАРІ

 1. شامپو کوکو او جی ایکس یک انتخاب مناسب برای موهای وز و بدحالت محسوب
  می شود. اگر موهای شما آسیب دیده و یا در حالت بسیار شلخته و
  نا مرتب قرار می گیرد می توانید از این شامپو استفاده کنید.
  در این.

  Feel free to surf to my blog post future of hair loss

 2. An Apology for the Life of Mrs. Shamela Andrews Ebook written by Henry
  Fielding. Read this book using Google Play Books app on your PC,
  android, iOS devices. Download for offline reading, highlight, bookmark or take notes while you read An Apology for the Life of.

  my web blog: Hande Erçel Wikipédia

 3. Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına tarihinde saat 13.45’ten itibaren ÖSYM’nin internet adresinden T.C.
  Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.
  2022 DGS Çıkmış Soru ve Cevapları PDF İNDİR.

  My site – Gizli Kamera Erotik Çekimler porno izle

 4. Awesome blog you have here but I was wanting
  to know if you knew of any user discussion forums
  that cover the same topics discussed in this article?
  I’d really like to be a part of community where I can get comments from other experienced individuals that share the same
  interest. If you have any recommendations, please let me know.
  Bless you!

  Feel free to visit my website … How to get discount codes for online pharmacies

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я