Як правильно мити руки та скільки часу на це витрачати

0
1220
Як правильно мити руки та скільки часу на це витрачати

Важливість миття рук

Бактерії та віруси легко передаються через те, чого ви торкаєтесь. Неможливо уникнути потрапляння мікроскопічних частинок, які щодня атакують вашу імунну систему в організм. Ось чому ваш найкращий захист – часто мити руки.

Рекомендація – мити руки як мінімум 20 секунд. Прискорений процес може призвести до перехресного забруднення та посилення хвороби.

У звіті 2018 року Міністерства сільського господарства США (USDA) було встановлено, що до 97 відсотків із нас миють руки неправильно.

Знання, коли і як довго мити руки, має прямий зв’язок з тим, як часто ви та ваша сім’я хворієте. В одному дослідженні на робочому місці співробітники, які пройшли навчання практиці миття рук та санітарії рук, використовували на 20 відсотків менше лікарняних завдяки покращенню гігієни.

Коли потрібно мити руки?

Їхати в багатолюдному поїзді, гратися з тваринами, вперше зустрічатися з людьми та піклуватися про дітей, все має одне спільне: вони торкаються ваших рук і передають мільярди мікробів.

Відповідно до інформації Центрів контролю та профілактики захворювань (CDC), ви повинні регулярно мити руки в таких ситуаціях:

 • до, під час і після готування, особливо при обробці курки, яловичини, свинини, яєць, риби та морепродуктів
 • після зміни пелюшки дитини або допомоги в навчанні туалету
 • після користування ванною
 • після догляду за домашнім улюбленцем, включаючи годування, вигулу та ласки
 • після чхання, продування носа або кашлю
 • до та після надання першої допомоги, включаючи лікування власного порізу чи рани
 • до і після їжі
 • після обробки сміття, переробки та вивезення сміття

Також розумно мити руки та переодягатись після повернення додому після роботи та часто мити руки протягом робочого дня.

За даними CDC, стіл офісного працівника вкритий більшою кількістю мікробів, ніж сидіння туалета у ванній кімнаті. Ви також повинні обов’язково мити руки після того, як потиснули руку під час привітання, оскільки контакт руками – це звичайний спосіб поширення мікробів.

Як правильно мити руки

Ось як ефективно мити руки, щоб зупинити поширення мікробів:

 1. Почніть з включення води та змочування рук. Багато людей тягнеться до мила як перший крок, але змочування рук спочатку дає кращу піну для очищення.
 2. Нанесіть рідке, брускове або порошкове мило на мокрі руки.
 3. Розітріть мило, не забудьте нанести його на зап’ястя, між пальцями, на нігті та кінчики пальців.
 4. Енергійно розтирайте руки не менше 20 секунд.
 5. Добре промийте руки.
 6. Ретельно висушіть руки чистим і сухим тканинним рушником.

Частіше мийте руки якщо готуєте їжу

Ви повинні пам’ятати про бактерії, готуючи їжу. Мийте руки часто, приблизно раз на пару хвилин. Це не означає, що вам потрібно збільшувати час, який потрібно на миття рук.

Якщо ви дотримуєтесь правильних кроків, 20 секунд повинно бути достатньо часу, щоб ретельно очистити руки від потенційно шкідливих патогенів.

Експерти з безпеки харчових продуктів зазначають, що якщо у вас немає зручного таймера, щоб відлічити 20 секунд, наспівування пісні “З днем ​​народження” двічі поспіль буде приблизно дорівнювати потрібній кількості часу.

Ви миєте руки в гарячій чи холодній воді?

Оскільки тепло вбиває бактерії, може здатися безпечним припустити, що тепла або гаряча вода буде кращою для миття рук. Але, на думку експертів, немає помітної різниці.

Температура, до якої потрібно було б нагріти воду, щоб знищити хвороботворні мікроби, ошпарить вашу шкіру.

Насправді кілька досліджень показали, що немає чітких доказів того, що миття рук у теплій воді краще для позбавлення від мікробів.

Тож мийте руки при будь-якій температурі, яку хочете, пам’ятаючи, що холодна вода з крана економить енергію та витрату води.

Яке мило найкраще працює?

Якщо мова йде про те, яке мило найкраще використовувати, відповідь може вас здивувати. Так звані “антибактеріальні” мила не обов’язково вбивають більше мікробів, ніж звичайні мила.

Насправді, як вказує Клініка Майо, мило, що містить антибактеріальні компоненти, може просто не впливати на більш міцні та стійкі форми бактерій.

Для миття рук використовуйте будь-яке рідке, порошкове або тверде мило. Якщо ви миєте руки так часто, як і раніше, ви можете шукати мило, яке зволожує або позначається як “ніжне” на вашій шкірі, щоб уникнути пересихання рук.

Рідке мило може бути зручнішим, якщо ви тримаєте його на своїх прилавках та мийках.

Всупереч поширеній думці, вам малоймовірно передадуться бактерії з твердого мила на руки.

Що робити, якщо мила немає?

Якщо у вас вдома закінчилося мило або опинилися у громадській туалеті без мила, вам все-таки слід вимити руки. Дотримуйтесь звичайної процедури миття рук, викладеної вище, і добре висушіть руки після цього.

У дослідженні  2011 року, яке порівнювало миття рук з милом і без нього, дослідники дійшли висновку, що хоча мило є вкрай бажаним (зменшення бактерій кишкової палички до менш ніж 8 відсотків на руках), миття без мила все ще корисно (зменшення бактерій кишкової палички до 23 відсотків на руки).

Чи можна використовувати миючий засіб для рук замість мила?

Дезінфікуючі засоби для рук, які містять більше 60 відсотків спирту, ефективні для видалення шкідливих бактерій зі шкіри. Однак вони не допомагають розчиняти бруд і масла з ваших рук, і вони не будуть так добре виводити бактерії, як би ви правильно мили руки.

Якщо ви перебуваєте в кабінеті лікаря, в переповненому залізничному вокзалі або сидите за офісним столом, добре мати при собі дезінфікуючий засіб, щоб позбутися від можливих забруднень.

Але якщо ви готуєте, обробляєте памперси, піклуєтесь про хвору людину чи не користуєтеся ванною, миття рук безсумнівно необхідно.

В підсумку

Дотримуючись належної процедури миття рук швидко набуде другого характеру. Миття рук протягом 20 – 30 секунд – це достатній час, щоб мило працювало над своєю магією і позбулося від можливих бактерій.

Постарайтеся бути особливо уважними до того, як мити руки під час сезону грипу, і коли ви піклуєтесь про людей, які можуть бути хворі.

Миття рук – це простий та ефективний спосіб зупинити поширення мікробів – це повністю під вашим контролем.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я