Яка маска може захистити від коронавіруса

17
1393
Яка маска може захистити від коронавируса

Про користь масок під час пандемії існують суперечки, і тим не менше їх продовжують активно розкуповувати. Дослідивши рекомендації ВООЗ, FDA і дані виробників респіраторів можна зрозуміти, які маски і респіратори можуть допомогти, а які не приносять користі у випадку з коронавірусом.

Якщо узагальнити, то маски, скоріше, допомагають захистити оточуючих, якщо ви хворі, а респіратори частково захистять вас, якщо хворіють оточуючі. Говорячи про респіратори, важливо розділити їх на кілька класів: це звичайні медичні маски і респіратори класів FFP1, 2 і 3.

Щоб визначити клас респіратора, подивіться на маркування на ньому, до того ж зазвичай FFP1 має білий або жовтий клапан, FFP2 – синій клапан і гумки, а FFP3 – червоні гумки і червоний клапан. Якщо на респіраторі немає маркування – використовуйте його як FFP1.

Звичайна медична маска

Звичайна медична маска

Їх розкупили раніше всього, і знайти щось подібне в аптеках і магазинах зараз практично нереально. Але маски захищають вас від вірусу мінімально, так як прилягають не щільно. При цьому, звичайно, маски допомагають не чіпати обличчя руками, на яких у вас можуть бути частинки вірусу. Однак медична маска може допомогти вам не заразити оточуючих при кашлі або чханні. Важливий момент полягає в тому, що маска приблизно через дві години стає вологою і вже в ній самій починають розмножуватися віруси і бактерії. Так що носіть її, тільки якщо захворіли, і міняйте не рідше ніж раз в дві години. Коли маска на вас, не чіпайте її руками! Після того як знімете маску, вимийте руки з милом або обробіть антисептичним засобом.

Респіратор FFP1

Респіратор класу FFP1

Клас захисту FFP1 (Filtering Face Piece) відноситься до респіраторів, які застосовують для захисту від нетоксичного пилу і великих крапель аерозолів. Вони працюють краще, ніж медичні маски, але все ж не забезпечують захист від вірусів. Важливо враховувати, що, якщо вони не прилягають щільно, їх ефективність помітно знижується. Тому чоловікам, перш ніж носити цю маску, треба голитися.

Плюс в тому, що респіратор при наявності клапана зволожується набагато повільніше, отже, носити FFP1 можна чотири – вісім годин. Цей тип респіратора теж в першу чергу захист від того, щоб не чіпати обличчя руками і не чхати на оточуючих. Після того як знімете респіратор, вимийте руки з милом або обробіть антисептичним засобом.

Респіратор FFP2

Респіратори класу FFP2

Клас захисту FFP2 підходить для роботи в умовах токсичної і канцерогенного пилу, наявності аерозолей, масла і води. Цей тип респіраторів, на думку експертів, може забезпечити захист від вірусу в багатьох випадках, але не гарантує її. Так, наприклад, співробітникам, потенційно які контактують з хворими, і лікарям їх використовувати не рекомендовано. Цей респіратор можна використовуватися шість – вісім годин. Знімати його потрібно максимально обережно, не торкаючись зовнішньої частини. Після того як знімете респіратор, вимийте руки з милом або обробіть антисептичним засобом.

Респіратор FFP3

Респіратор класу FFP3

Це найсерйозніший клас серед звичайних респіраторів, далі вже починаються фільтруючі протигази і маски. Респіратори класу FFP3 необхідні при роботі з особливо небезпечними речовинами, радіоактивними матеріалами і при загрозі контакту з вірусами і бактеріями. Саме ці респіратори ВООЗ рекомендує використовувати персоналу і лікарям, які контактують з хворими або потенційно хворими людьми. Уточніть, скільки годин роботи забезпечує респіратор. Зазвичай це шість – вісім годин.

Однак якщо ви вирішили перейти на максимальний рівень захисту, то одного респіратора вам буде недостатньо: у вас також повинні бути захисні окуляри або прозорий захисний екран.

Ще одна проблема – через такий респіратор складно довго дихати, і ви навряд чи протримається в ньому шість годин, а якщо ви його знімете, вам потрібно надягати новий. Так, це непросто, але в іншому випадку використання респіратора класу FFP3 безглуздо і ви просто витратите цінний під час епідемії ресурс даремно.

Знімати респіратор знову ж потрібно максимально обережно, не торкаючись його зовнішньої частини. Після того як знімете респіратор, бажано упакувати його в поліетиленовий пакет, який треба зав’язати. Потім ретельно вимийте руки з милом або обробіть антисептичним засобом.

17 КОМЕНТАРІ

 1. Antrenamentele de rezistență, precum ridicarea de greutăți, reprezintă
  cel mai bun gen de exercițiu fizic pentru creșterea testosteronului,
  atât pe termen scurt cât și lung. Poți să-ți boostezi și mai
  mult antrenamentele dacă le faci într-un ritm mai lent.
  Încetinind mișcările, transformi, practic, exercițiile într-unele de mare intensitate.

  Look into my web site להרחיב תופעות לוואי עם אלכוהול

 2. Jóga pózok kezdőknek. Jóga. A jógával
  való ismerkedés egyszerre lehet izgalmas és ijesztő. A pózok puszta
  száma, az új szavak és az ismeretlen terminológia összezavarja azokat, akik először lépnek
  a szőnyegre. Sok jógapóz nagyon ismerős és gyakori, mivel más mozgásformákban, például a fitneszben.

  Here is my web page – diabetes pode causar disfunção erétil

 3. I do enjoy the way you have framed this specific concern and it does supply me personally some fodder for thought. Nevertheless, coming from what precisely I have seen, I only trust as the opinions stack on that individuals keep on point and in no way embark on a soap box regarding the news of the day. Yet, thank you for this excellent piece and though I can not concur with this in totality, I value the point of view.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я