Яка маска може захистити від коронавіруса

1
1167
Яка маска може захистити від коронавируса

Про користь масок під час пандемії існують суперечки, і тим не менше їх продовжують активно розкуповувати. Дослідивши рекомендації ВООЗ, FDA і дані виробників респіраторів можна зрозуміти, які маски і респіратори можуть допомогти, а які не приносять користі у випадку з коронавірусом.

Якщо узагальнити, то маски, скоріше, допомагають захистити оточуючих, якщо ви хворі, а респіратори частково захистять вас, якщо хворіють оточуючі. Говорячи про респіратори, важливо розділити їх на кілька класів: це звичайні медичні маски і респіратори класів FFP1, 2 і 3.

Щоб визначити клас респіратора, подивіться на маркування на ньому, до того ж зазвичай FFP1 має білий або жовтий клапан, FFP2 – синій клапан і гумки, а FFP3 – червоні гумки і червоний клапан. Якщо на респіраторі немає маркування – використовуйте його як FFP1.

Звичайна медична маска

Звичайна медична маска

Їх розкупили раніше всього, і знайти щось подібне в аптеках і магазинах зараз практично нереально. Але маски захищають вас від вірусу мінімально, так як прилягають не щільно. При цьому, звичайно, маски допомагають не чіпати обличчя руками, на яких у вас можуть бути частинки вірусу. Однак медична маска може допомогти вам не заразити оточуючих при кашлі або чханні. Важливий момент полягає в тому, що маска приблизно через дві години стає вологою і вже в ній самій починають розмножуватися віруси і бактерії. Так що носіть її, тільки якщо захворіли, і міняйте не рідше ніж раз в дві години. Коли маска на вас, не чіпайте її руками! Після того як знімете маску, вимийте руки з милом або обробіть антисептичним засобом.

Респіратор FFP1

Респіратор класу FFP1

Клас захисту FFP1 (Filtering Face Piece) відноситься до респіраторів, які застосовують для захисту від нетоксичного пилу і великих крапель аерозолів. Вони працюють краще, ніж медичні маски, але все ж не забезпечують захист від вірусів. Важливо враховувати, що, якщо вони не прилягають щільно, їх ефективність помітно знижується. Тому чоловікам, перш ніж носити цю маску, треба голитися.

Плюс в тому, що респіратор при наявності клапана зволожується набагато повільніше, отже, носити FFP1 можна чотири – вісім годин. Цей тип респіратора теж в першу чергу захист від того, щоб не чіпати обличчя руками і не чхати на оточуючих. Після того як знімете респіратор, вимийте руки з милом або обробіть антисептичним засобом.

Респіратор FFP2

Респіратори класу FFP2

Клас захисту FFP2 підходить для роботи в умовах токсичної і канцерогенного пилу, наявності аерозолей, масла і води. Цей тип респіраторів, на думку експертів, може забезпечити захист від вірусу в багатьох випадках, але не гарантує її. Так, наприклад, співробітникам, потенційно які контактують з хворими, і лікарям їх використовувати не рекомендовано. Цей респіратор можна використовуватися шість – вісім годин. Знімати його потрібно максимально обережно, не торкаючись зовнішньої частини. Після того як знімете респіратор, вимийте руки з милом або обробіть антисептичним засобом.

Респіратор FFP3

Респіратор класу FFP3

Це найсерйозніший клас серед звичайних респіраторів, далі вже починаються фільтруючі протигази і маски. Респіратори класу FFP3 необхідні при роботі з особливо небезпечними речовинами, радіоактивними матеріалами і при загрозі контакту з вірусами і бактеріями. Саме ці респіратори ВООЗ рекомендує використовувати персоналу і лікарям, які контактують з хворими або потенційно хворими людьми. Уточніть, скільки годин роботи забезпечує респіратор. Зазвичай це шість – вісім годин.

Однак якщо ви вирішили перейти на максимальний рівень захисту, то одного респіратора вам буде недостатньо: у вас також повинні бути захисні окуляри або прозорий захисний екран.

Ще одна проблема – через такий респіратор складно довго дихати, і ви навряд чи протримається в ньому шість годин, а якщо ви його знімете, вам потрібно надягати новий. Так, це непросто, але в іншому випадку використання респіратора класу FFP3 безглуздо і ви просто витратите цінний під час епідемії ресурс даремно.

Знімати респіратор знову ж потрібно максимально обережно, не торкаючись його зовнішньої частини. Після того як знімете респіратор, бажано упакувати його в поліетиленовий пакет, який треба зав’язати. Потім ретельно вимийте руки з милом або обробіть антисептичним засобом.

1 коментар

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я