Розвиток уваги за допомогою усвідомленого руху та ведення журналу

0
340
Розвиток уваги за допомогою усвідомленого руху та ведення журналу
Розвиток уваги за допомогою усвідомленого руху та ведення журналу

Коли ви думаєте про розвиток уваги та зосередженість, що ви уявляєте? Хтось сидить, схрестивши ноги на килимку для йоги, або слухає керовану медитацію? Так, уважність може виглядати саме так, але по суті практика полягає у фокусуванні вашої уваги. І один із найпотужніших способів це зробити – поєднавши рух та ведення журналу подій та емоцій. 

Чому рух та ведення журналу – це швидкі шляхи до уваги?

Увага має на увазі зосередження розуму на одній справі, що не передбачає осудження та співчуття. Бути в стані уважності – означає повністю зануритися у те, що робиш. А рух і письмо – це дві справи, в які легко зануритися по-справжньому.

Уважний рух – це не просто ваша звична процедура тренувань. Такий зосереджений рух включає в себе більше усвідомлення свого тіла, а також виховує співчутливий і відкритий стан душі. Ведення журналу справ або щоденника самостійно також є, як правило, уважним заняттям, оскільки воно включає саморефлексію, самоаналіз та тренує усвідомлення відчуттів. «Уважний журнал» робить дійсно глибоку справу, адже ви зосереджуєтесь більше на усвідомленні душевного тіла, любові до себе та дослідженні внутрішнього «я». 

Коли ви поєднуєте ведення журналу та виконання зосередженого руху, вживаєте принципи уважності, це може скласти справді потужну практику.

Як почати розвиток уваги за допомогою ведення журналу?

Крок 1: Рухайтесь з увагою.

Робіть швидкі 10-хвилинні тренування HIIT або короткі тренування на вибір, і пильно стежте за своїм тілом та оточенням. Як земля відчуває ваші ноги під час руху? Як виглядає освітлення навколо вас? Що ви можете почути, скуштувати, понюхати, побачити, до чого доторкнутися?

Крок 2: Подумайте.

Журнал уваги має відображати ваш внутрішній стан. Почніть з того, що ви просто усвідомлюєте, що знаходитесь у своєму тілі і дозволяєте собі відчувати. Коли ви сидите перед своїм журналом, використовуйте всі п’ять почуттів, щоб описати свої думки. Опишіть емоції, які присутні у вас наразі, а також де ви відчуваєте їх у своєму тілі. Запишіть все, що помічаєте.

Крок 3: Заведіть звичку.

Що стосується прийомів уважності, регулярне тренування має вирішальне значення! Коли життя стає бурхливим, і ви відчуваєте, що не можете вписати в його ритм ці практики, саме тоді вони вам найбільше потрібні.

Тож спробуйте виділити регулярний час для нового комбінації звичок рух + журнал. Можливо, ви можете виконувати її після чищення зубів вранці або після завершення роботи на день. Ви також можете створити фітнес-журнал, де ви ведете запис про свою усвідомлену рухову практику та записуєте деякі думки про те, що ви помічали підчас неї.

З часом ви можете помітити, що у ваше повсякденне життя починає просочуватися більше уважності, сприяючи загальному більш зосередженому стану.

Висновки

Розвиток уваги – вміння помічати деталі навколишнього світу – є ключовим фактором для створення повноцінного та зосередженого життя. Завдяки цій практиці написання журналу та тренуванні здатності зосереджуватися на власних рухах вона почне з’являтися більш природно. Так ви зможете навчитися гальмувати мозок, більше помічати і дозволяти теперішньому моменту розгортатися як на вашому килимку для йоги, так і на папері.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я