Четвер, 28 Березня, 2024
На головнуЗдоров'яЯк самостійно визначити, чи у вас є сухість очей, чи щось інше?...

Як самостійно визначити, чи у вас є сухість очей, чи щось інше? Порада офтальмолога

Якщо ви коли-небудь стикалися з дискомфортом в очах (нечіткість зору, свербіж, відчуття піску в очах та ін.), то можете самостійно діагностувати цей стан як випадок сухості очей. І це може бути дійсно так. Сухість очей в даний час ще більш поширена. І це не тільки тому, що посушливе зимове повітря зменшує зволоженість очей, але і через надмірно довге перебування перед екранами. Як каже офтальмолог Рудрані Банік, доктор медицини, віддалена робота не дуже добре впливає на здоров’я нашого зору. Збільшення часу перед екранами може спричинити перенапруження і, як результат, сухість очей. 

Тож коли ці вищезазначені симптоми з’являються? Коли очі становляться сухими? Ми ніколи не сказали б вам бити тривогу кожного разу, коли стикаєтесь із певним дискомфортом в очах. Але було б корисно точно знати, що з вами відбувається, хіба ні? Зрештою, як каже Банік, у багатьох захворювань очей (дегенерація жовтої плями, катаракта тощо) спостерігаються такі ж симптоми, що і спостерігаються при сухості. Це, знову ж, розмитість картинки, свербіж, фантомне відчуття чогось чужерідного в очах тощо. 

Нижче ви зможете дізнатися, як можна встановити, з чим саме ви зіштовхнулися – простою сухістю чи більш серйозною проблемою.

Як визначити, чи є у вас сухість очей

Ось основна різниця між сухістю очей та більш серйознішими проблемами зі офтальмологічним здоров’ям: сухість з’являється та проходить час від часу. «Люди можуть помічати тимчасову розмитість або відчуття подряпин в оці, ніби в очах пісок або камінці – це симптоми сухого ока», – говорить Банік. «Але головна відмінність полягає в тому, що це з’являється і проходить. Ці симптоми не спостерігаються при сухому оці постійно».  

З іншого боку, якщо ви прокидаєтесь від болю в очах та не помічаєте будь-якого полегшення і напротязі дня, вам потрібно терміново звернутися до офтальмолога.  

Ви також можете спробувати надійний тест від лікаря Банік на краплі для очей. Якщо ви прокидаєтесь з дискомфортом в очах, зволожте рогівку очними краплями. «Якщо ви починаєте відчувати себе трохи краще при більш зволожених очах, то з великою вірогідністю можна стверджувати, що у вас сухі очі», – каже вона. 

А якщо біль зберігається? Поспішайте записатися до офтальмолога на перевірку. По суті: «Найкращий спосіб дізнатись, чи у вас справжня проблема, це якщо у вас спостерігаються хронічні, постійні симптоми», – додає вона. 

Що ви можете зробити, якщо у вас сухість очей? 

Якщо ваші симптоми з’являються та зникають, скоріш за все у вас синдром сухого ока. Цей стан дійсно дратує, але його також і легко вилікувати. За словами Банік, ви можете почати з налагодження режиму роботи перед екранами – вам треба зменшити загальний екранний час, користування мобільним також в нього входить. Це важко в час соціального дистанціювання, але лікар зазначає, що сухість очей є одним з найпоширеніших симптомів цифрового перенапруження очей (поряд із депресією, труднощами з фокусуванням уваги, світлочутливістю. А іноді навіть болем у шиї та плечах). Вона пропонує обмежити користування пристроями за пару годин до сну. Або, принаймні, інвестувати в пару окулярів, що не пропускають синє світло екранів.

Але припустимо, що зараз ви страждаєте від сухості очей. Тому саме зараз вам потрібно більше швидких засобів лікування. Знову ж таки, ви можете почати використовувати очні краплі, щоб забезпечити краще змащення очей. Це допоможе при свербінні, особливо якщо ви носите контактні лінзи. «Контактні лінзи збільшують ризик розвитку синдрому сухості очей», – говорить Банік. «Тож якщо ви носите лінзи, переконайтеся в тому, що ви достатньо часто їх змащуєте». 

Висновки

Думаєте, у вас є сухість очей? Якщо ваші симптоми приходять і зникають, то напевно так і є! Якщо ж вони тривалі, вам потрібно звернутися якомога скоріше до офтальмолога. Навіть якщо у вас саме сухе око – все одно консультація з лікарем не завадить. Нехай спеціаліст призначить найкращі для вас краплі та дезінфікуючі засоби, навчить правилам гігієни та проконтролює ваші звички та спосіб користування лінзами. 

RELATED ARTICLES

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Найпопулярніше

Останні коментарі