Як психічне здоров’я впливає на фізичне здоров’я

29
409
Як психічне здоров’я впливає на фізичне здоров’я
Як психічне здоров’я впливає на фізичне здоров’я

Експерти кажуть, що мозок і тіло пов’язані між собою, тому хороше психічне здоров’я може допомогти покращити загальне фізичне здоров’я.

  • Вчені стверджують, що покращення психічного здоров’я покращить загальне фізичне здоров’я.     
  • Кажуть, це більше, ніж просто стрес. Ваш розум і тіло пов’язані різними способами.     
  • Експерти доводять, що здоровий сон, регулярні фізичні вправи, відпочинок на свіжому повітрі, збалансоване харчування та медитації достатньо щоб поліпшити психічне здоров’я.     

Все це не тільки в голові

Психологічне здоров’я безпосередньо впливає на здоров’я серця, ризик інсульту та інші стани, які, як вважають, можуть бути безпосередньо пов’язані з іншими зовнішніми факторами. Такі твердження сформовані згідно з новою науковою заявою, нещодавно опублікованою в журналі Circulation.

“Розум, серце і тіло людини взаємопов’язані і взаємозалежні від того, що можна назвати «зв’язок розум-серце-тіло» “, – сказав д-р Гленн Н. Левін , професор Медичного коледжу Бейлора в Техасі і голова комісія з написання заяви. “Дослідження чітко продемонстрували, що негативні психологічні фактори, риси особистості та розлади психічного здоров’я можуть негативно впливати на серцево-судинне здоров’я”.

“З іншого боку, дослідження виявили, що позитивні психологічні риси пов’язані з меншим ризиком серцево-судинних захворювань та смертності”, Левін.

Лослідження пов’язує негативні психологічні стани здоров’я, такі як депресія, хронічний стрес, тривожність, гнів та песимізм, з потенційно шкідливими біологічними реакціями. Такими реакцієми є порушення серцебиття, травні скарги, підвищення артеріального тиску, запалення та зменшення припливу крові до серця.

У ній також зазначено, що негативні психологічні фактори, пов’язані з курінням та нездоровим харчуванням, також збільшують проблеми із серцем та ризик інсульту.

У дослідженні вказується, що регулярні огляди психічного здоров’я, психологічна терапія та програми розуму і тіла можуть сприятимуть поліпшенню стану серцево-судинної системи. Загальний і пов’язаний з роботою стрес пов’язаний із 40% збільшення ризику розвитку або смерті від серцевих захворювань.

“Так багато людей все ще перебувають під впливом біомедичної моделі або дуалізму. Це термін, запропонований філософом і вченим Рене Декарта в 1600-х роках, – що свідчить про те, що між розумом і тілом існує бар′єр” , доктор філософії Томас Планте, професор психіатрії та поведінкових наук у Стенфордському університеті в Каліфорнії. «Це явно не правильне твердження. Однак ці старі способи мислення та поведінки важко подолати».

“Якщо ви дійсно хочете залишатися здоровими і якнайшвидше одужувати від хвороби, тоді ви повинні думати біопсихосоціальними та системними способами розуму і тіла”, – додав він. “Крім того, більшість наших проблем зі здоров’ям, які вбивають людей, включаючи COVID-19, дуже сильно впливають на здорову поведінку”.

Це більше, ніж просто стрес

Доктор Джонатан Голдфінгер, головний виконавчий директор служби охорони психічного здоров’я в Південній Каліфорнії досліджує вплив стресу на здоров’я. Зв’язок між стресом та здоров’ям серця не настільки очевидний, як може здатися. Це не лише випадки, коли стрес змушує наше сердце працювати напружено.

“Постійний або хронічний стрес може стати токсичним, і саме тут зв’язок ускладнюється”, – сказав Голдфінгер.

“Дослідники вважають, що хронічний стрес сприяє захворюванню серця як через неконтрольоване запалення – імунна система пішла нанівець – так і через певну неадаптивну поведінку, до якої люди схильні під час стресу, наприклад, куріння, переїдання та надмірне вживання алкоголю чи речовин, які потім спричиняють запалення», – додав він.

“У сукупності вони породжують захворювання серця, пошкоджуючи стінки тонких кровоносних судин, що несуть кров до серця, і великих судин, що виводять очищену кров у мозок і тіло”, – сказав Голдфінгер.

Доктор Джеймс Доті, професор нейрохірургії у Стенфорді, заявляє, що кожна людина має можливість змінити не лише сво думки, але й своє тіло.

“Ми знаємо, як працює цей зв’язок. Це через блукаючий нерв, який виникає в стовбурі мозку і пов’язаний, по суті, з кожним органом тіла, а особливо з серцем.

За останні два-три десятиліття ми багато дізналися про зв’язок розуму і тіла, а за останнє десятиліття, маємо ще й нові способи зображення та вимірювання впливу розуму на тіло. Що ще важливіше, ми намагаємося навчити людей використовувати свій розум для позитивного впливу на їх тіло, що сприятиме зменшенню кількості захворювань, особливо хронічних, а також збільшуватиме тривалість життя.

Вплив йде в обидві сторони

Доктор Ерік Рафла-Юань, психіатр, який має досвід серцево-судинної психіатрії в Університеті Каліфорнії в Сан-Дієго. Він говорить про те, що зв’язок між мозком і серцем є «взаємнонаправленим». Обидва мають здатність впливати на інших.

За його словами, для прикладу, панічні атаки та “синдром розбитого серця” – це наслідок раптової серцевої недостатності, коли хтось чує погані новини.

“Мозок і серце з’єднані мережею нервів, яку ми називаємо симпатичною та парасимпатичною нервовою системою”, – сказала Рафла-Юань.

«Симпатична нервова система – це педаль газу, а парасимпатична – педаль гальма. Багато зв’язків між серцем та мозком опосередковуються цією системою. Є психічні чи психологічні дії, на які можна вплинути»,- пояснив він.

«Наприклад, йога, тай-ци та інші практики на уважність можуть покращити як серцево-судинне, так і психічне здоров’я. Вправи на уважність можуть допомогти як з психологічними, так і фізичними симптомами тривоги та паніки ”, – додав він.

Є сім способів уникнути стресу

  • звичка здорового сну     
  • збалансоване харчування     
  • регулярні фізичні вправи     
  • прогулянки на вулиці     
  • медитація     
  • соціальна взаємодія     
  • міцне психічне здоров’я     

“Наш розум і тіло нероздільні”, – сказав Голдфінгер. «Надія може зцілити рак. Хвороби серця та депресія зазвичай виникають разом. Мозок – це також орган, який контролює та отримує зворотний зв’язок від інших органів, таких як наше серце, наднирники та шлунок. Ми можемо контролювати багато своїх функцій організму, тренуючи свій розум. Це одна з причин, через яку ми стверджуємо, що уважність та медитація можуть запобігти та зцілити шкоду токсичного стресу”.

Люди повинні зосередитися на тому, як пов’язані стрес і здоров’я серця, і усвідомити всі зміни, які вони можуть зробити, щоб захистити своє серце вже зараз”.

29 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я