Нарцисизм у житті – чим ти старше, тим він менше

12
386
Нарцисизм у житті - чим ти старше, тим він менше
Нарцисизм у житті - чим ти старше, тим він менше

Експерти кажуть, що життєвий досвід, як правило, змушує людей менше концентруватись на собі та менше проявляти нарцисизм.

  • Нові дослідження показують, що молодші люди, як правило, більше акцентовані на собі, ніж старші покоління.
  • Ця тенденція, кажуть дослідники, стосується всіх поколінь за минуле століття.
  • Експерти кажуть, що люди, як правило, стають менш нарцистичними, оскільки уроки, отримані за все життя, здатні змінити нашу оцінку себе та оточуючих.

Чи молодші люди більш схильні до егоцентричної поведінки?

Нове дослідження припускає, що це правда.

Дослідники кажуть, що вони виявили, що більшість людей стають менш нарцистичними, коли вони дорослішають.

Люди, які сконцентровані на власних почуттях, як правило, залишаються більш нарцистичними протягом свого життя, ніж люди, які природно співпереживають. Це стверджують доктор Вільям Дж. Чопік, доцент Мічиганського Державного Університету, та Кевін Дж. Грімм, доктор наук, професор в Державному Університеті Арізони.

Однак ці прояви егоцентризму зменшуються в міру дорослішання людей.

Більше дезадаптивних форм нарцисизму (таких як гіперчутливість та вольовість) знижуються протягом життя, а індивідуальна самостійність зростає протягом життя.

Нарцисизм – це справжній факт, але він з часом послаблюється. 

Більшість людей стикаються з речами в житті, що робить їх більш скромними. Перша робота, де вам доведеться працювати в команді, може зробити вас більш самовідданими. Щоб бути добрим партнером по відносинах, потрібно сприймати іншу точку зору.

Однак те, наскільки люди адаптуються за життя, може сильно відрізнятися.

Деякі люди кардинально змінюються, а інші взагалі не змінюються. Однією з великих таємниць у всіх дослідженнях особистості є те, чому люди змінюються.

Теорія танення “сніжинки”

На відміну від порівняння «сніжинки» про гіперчутливу молодь 21 століття, дослідники, які вивчали нарцисизм серед 747 учасників, народжених між 1923 та 1969 роками, виявили, що минулі покоління насправді були дещо більш нарцистичними, коли вони були молодшими, ніж ті, хто народився пізніше.

«Більше тих, хто народилися пізніше мали нижчий рівень гіперчутливості та вищу самостійністю порівняно з раніше народженими поколіннями. Ці відмінності були найбільш очевидними серед тих, хто народився після 1930-х “, – писали автори дослідження.

Дослідження, наприклад, показали, що покоління, народжене під час Великої депресії та яке вступило до молодої зрілості на початку 1950-х років, було більш самоцентричним, ніж покоління, яке виросло у 60-х роках.

Однак у цілому покоління насправді не відрізняються одне від одного.

Швидше за все, молоді люди, як правило, більш нарцистичні, ніж люди похилого віку, незалежно від того, коли вони народилися.

Учасники – приблизно три чверті з яких були жінки – були вивчені у віці від 13 до 77 років. Дослідники стверджують – вони виявили, що чоловіки, як правило, більш нарцисичні, ніж жінки.

Дослідники розглядали кілька різних груп учасників. Деякі отримували оцінки особистості, починаючи з 1923 року, і прослідковували учасників більше 70 років.

Чопік зазначив, що бракує даних для народжених після 2000 року.

“Далі ми хочемо прослідкувати за тисячоліттями та поколіннями Z, тому що зараз виникають багато дискусій стосовно цих людей”, – сказав він.

Як краще зрозуміти нарцисизм

Клінтон Мур, психолог в клініці Сіднея, Австралія, який спеціалізується на проблемах наркоманії, стосунках та перфекціонізмі, розповів, що якісних досліджень нарцисизму протягом усього життя дійсно бракує.

“Однак важливе питання, яке потрібно враховувати, – чи говоримо ми про загальну форму концентрації на власній особистості або нарцисичний розлад особистості (NDP)”, – сказав доктор Мур, засновник Cadence Psychology.

З цієї точки зору, можливо, ми побачимо зміни в чомусь на зразок рівнів концентрації на особистості з дитинства. Також додається інтенсивний соціальний тиск, з яким стикаються в підлітковому та середньому віці.

Коли люди проходять різні епохи свого життя, як правило, це є досить хорошими ліками від цього типу нарцисизму. Однак, маючи справу з чимось на зразок NPD, ми говоримо про досить стійку рису особистості, яка не допомагає, втім стійко зберігається протягом життя.

Ми не очікуємо, що ця риса послабне, але людина може змінити спосіб її прояву. Наприклад, молодому накачаному харизматичному чоловікові може бути важче вражати людей у ​​віці 80 років, коли у нього менше соціальної активності. Таким чином, ця бравада може перетворитись на велику проблему. Однак в основі цієї проблеми все ще залишається те, що ця людина відчуває себе більш собливою, ніж інші навколо.

Стенлі Х. Тейтельбаум, доктор філософії, психолог у клініці Нью-Йорка та автор “Ілюзії та розчарування”, заявив, що в деяких випадках нарцисизм може погіршитися з часом.

Доктор Тейтельбаум зазначає, що потреба утвердження серед деяких нарцисистів, “настільки потужна, що посилення розчарувань від невиконаних очікувань, що виникають із дорослішанням, підсилює постійну спробу підкорити світ своїм умовами і призводить до розширення розриву між ілюзією та реальність».

З іншого боку, “люди, як правило, стають менш концентрованими на собі, коли вони дорослішають до тих пір, поки вони прогресують у своїх життєвих етапах”, – сказала Джинамарі Гуаріно, ліцензований радник з психічного здоров’я.

Вплив етапів життя на нарцисизм

Люди, які не проходять успішно через кожну життєву стадію, можуть гірше себе сприймати. Оскільки вони не досягають особистісного зростання, необхідного для самовдосконалення. А також вони не отримують розуміння, необхідного для того, щоб не відчувати себе центром всесвіту.

“Я думаю, що менше захоплюватися собою – це функція, яка полягає в переключенні нашої уваги на те, щоб брати на себе відповідальність за наш вплив на оточуючих нас людей”, – сказав доктор медицини Капіл Гупта, тренер з питань міжособистісних стосунків.

“Отже, коли ми стаємо відповідальними дорослими і отримуємо більше в особистому та професійному житті, це допомагає нам бути менш нарцистичними”, – сказав Гупта. “Однак багато з цього зводиться і до того, як ми визначаємо свої цінності”.

12 КОМЕНТАРІ

  1. Солнечная панель – это устройство, которое преобразует солнечную энергию в электрическую.
    Он состоит из одного или нескольких фотоэлектрических элементов, которые поглощают солнечное излучение и преобразуют его в электричество.
    Солнечные панели https://yoursunpower.com.ua/ могут быть расположены на земле, на крыше или на стене.
    Они также могут быть установлены на потолке или внутри здания.
    Если вы хотите использовать солнечную панель для получения энергии, вам необходимо ее установить.

  2. Appreciating the dedication you put into your blog and detailed information you present.
    It’s nice to come across a blog every once in a while that isn’t
    the same out of date rehashed material. Wonderful read!
    I’ve bookmarked your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

    Feel free to surf to my web-site :: biotin

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я