Як впоратися з невдачею та знайти в собі підтримку

0
13
Як впоратися з невдачею та знайти в собі підтримку
Як впоратися з невдачею та знайти в собі підтримку

У нашому високорозвиненому суспільстві, пошук способу як впоратися з невдачею часто виступає як найгірша ситуація, з якою може стикатися кожен. Замість того, щоб сприймати невдачі як можливість навчання та зростання, люди, які зазнають невдач в якомусь аспекті свого життя, часто думають, що вже нічого не змінити, і вони роблять такий висновок, що вони не здатні до подолання своїх слабких місць. 

Правда полягає в тому, що коли вас спіткала невдача, вона ніколи не закінчує ваш шлях до поставленої мети. Це просто показник того, що є деякі аспекти вашого життя, які вам потрібно вдосконалити і докласти до них більше зусиль, щоб досягти бажаних результатів. 

Ви намагаєтесь подолати невдачу, піднятися над нею і шукати шлях до успіху? Ця стаття для тих, хто зазнає труднощів при перенесенні невдач, читайте далі, щоб дізнатися, як боротися з невдачею та взяти себе в руки. 

Наш мозок під час невдач та успіху 

Страх перед невдачею, хвилювання або щастя, що приходить під час успіху, ці і всі інші емоції, викликають реакції в певних частинах головного мозку, що сприяє нашим можливостям для навчання та розвитку. 

Доктор Керрол Двек, професор психології в Стенфордському університеті, провела велику кількість досліджень щодо невдач і того, як вони діють на процеси в мозку, щоб отримати різні результати про суб’єктів з різним типом мислення.

У своєму дослідженні вона виявила зв’язок між тими, хто не зважає на невдачі, і тими, хто, здається, не може залишитися байдужим через свою невдачу. 

Перша група досліджених осіб отримала назву «розвиваюче мислення». Люди в цій групі продемонстрували значне особистісне зростання, знаходячи шляхи як впоратися з невдачею. Внаслідок невиконання завдання, у цих людей виникло бажання його завершити, що змусило їх вчитися та вдосконалюватися. 

Ті, хто потрапив у другу групу “постійне мислення”, залишились незмінними через провал, з яким вони стикалися. 

Є ще один цікавий момент, коли йдеться про успіх і невдачі та їх вплив на мозок. Згідно з дослідженням, опублікованим у Harvard Business Review, успіх має величезний вплив на нейропластичність мозку, що стимулює нас вчитися, тоді як невдачі виявляють негативний вплив на наше бажання до навчання.

Ще одні дослідження, проводив Ерл Міллер, в якому мавпи поставили прості завдання, в яких вони мали дивитися у певному напрямку, коли там була присутня одна з двох картин. Ті, хто успішно дивився в напрямку зображення, були винагороджені краплею соку, а ті, хто інгорував завдання, зазнавав невдачі – нічого не отримував. 

Активність мозку у мавп, які досягли успіху, зростала, оскільки мавпи вчилися на своєму досвіді. Однак мавпи, які зазнали невдачі, мало або зовсім не збільшили мозкову активність після того, як вони безуспішно виконували завдання. 

Який же висновок цих досліджень? 

Найважливіші висновки, які дають ці дослідження, – це те, що успіх визначається мисленням. Невдачі абсолютно не призводять до позитивних результатів, а успіх породжує зростання і постійне вдосконалення.

Як впоратися з невдачею та знайти в собі сили 

Тепер, коли ви краще зрозуміли деякі механізми невдач і успіху, і те, як вони впливають на нас психологічно; давайте зануримось у деякі способи ефективного подолання невдач і як продовжити рухатися до успіху, який ви поставили перед собою! 

1. Визнати помилку (але не зупиняйтеся і не сприймайте це на свій рахунок) 

Важливо визнати невдачу у своєму житті, коли вона трапляється. Це допоможе вам визначити, на чому саме вам потрібно зосередитися, щоб ви могли по-новому підійти до ситуації для досягнення успіху в майбутньому. 

З огляду на це, важливо визнати невдачу, але не зупинятися на цьому і не сприймати її на свій рахунок. Коли все, про що ти думаєш, – це невдача або ти починаєш асоціювати себе з невдачами, це призводить до погіршення твого настрою та твого мислення на шляху до досягнення успіху. 

2. Розглядайте невдачу як можливість навчання та робіть висновки 

Невдача є таким виснажливим почуттям, тому що ми асоціюємо це з програшем і закінчуємо рухатись вперед. Невдача не означає, що ви програли, не означає, що вам потрібно зупинятися через неї. 

Змініть свою точку зору і розглядайте невдачі як можливість рости та вчитися. Побачивши невдачу в цьому позитивному напрямку, ви можете почати підходити до неї з іншим мисленням; спосіб мислення, який допоможе вам швидко перетворити свої дії на такі, що ведуть до успіху. 

3. Створіть план, який допоможе перевести невдачі в успіх 

Зіткнувшись з невдачею, може бути важко переконати себе рухатися вперед. Це підтверджується особливо, коли провал, з яким ви зіткнулися, був великим і вимагав тонни роботи, щоб перейти від точки А до не дуже успішної точки В. 

Незалежно від розміру вашої невдачі, не бійтеся повертатися до початку і аналізувати кожне своє рішення. Які з них були успішними? Які з них були невдалими? Визначивши, що не вийшло, ви можете почати замінювати дії на кращі, що призведе до успіху. 

4. Прийміть відповідальність за свої дії у невдачі 

Відповідальність за те, що ви зробили неправильно, допоможе вам у довгостроковій перспективі. Шукаючи спосіб як впоратися з невдачею, вашим першим інстинктом може бути спрямування невдачі в інший бік. 

Наприклад, ви можете перекладати відповідальність за свою помилку на іншу людину. Незважаючи на те, що це допоможе вам почуватися краще в короткостроковій перспективі та відігнати страх, який, як правило, породжується невдачею, це не допоможе визнати власну відповідальність за невдачу. 

Тільки визнавши свою роль у невдачі, ви зможете виявити свої недоліки та не допустити їх наступного разу! 

5. Нагадуйте про минулі невдачі та успіхи, коли стикаєтеся з великою невдачею 

У вашому житті можуть бути деякі невдачі, які здаються занадто великими, щоб їх перебороти. Невдача може призвести до того, що ви почуватиметесь менш мотивованими, ніж зазвичай. У такі часи важливо пам’ятати, що невдачі – це не кінець світу. 

Подумайте про минулі успіхи, щоб нагадати собі, що ви більш ніж здатні досягти того, на що ви орієнтуєтесь. Крім того, не забудьте задуматися про свої минулі невдачі, щоб нагадати собі, що ви завжди мали можливість рухатися вперед і долати їх. 

Незалежно від того, з чим ти стикаєшся, ти завжди сильніший за невдачу. 

Заключення

Невдача може спустошити, але не обов’язково. Ви завжди здатні знайти спосіб як впоратися з невдачею і перетворити її на успіх, якщо підійти до її вирішення правильно.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я