Які є ознаки порушення сну

2
1474
Які є ознаки порушення сну

Чи можете ви мати розлад сну?

Більшість людей стикаються з проблемою засинання у певний момент свого життя. Але постійні проблеми зі сном і денна втома можуть вказувати на більш серйозні розлади. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань більше 25 відсотків людей, часом не висипаються.

Читайте далі, щоб визначити, чи може ваша ситуація зі сном вказувати на наявність хвороби.

Ознаки порушення сну

Наступні ознаки можуть повідомити про порушення сну:

 • постійно потрібно більше 30 хвилин, щоб заснути
 • вічна втома і дратівливість протягом дня, навіть після семи або восьми годин сну
 • раптове пробудження по кілька разів серед ночі і неможливість заснути, іноді годинами
 • часта і тривала сонливість протягом дня
 • труднощі з концентрацією на роботі чи в школі
 • засинання в невідповідні часи, в основному, під час перегляду телебачення або читання
 • раптове пробудження рано вранці
 • гучне хропіння, дихання або задихання, коли ви спите
 • непереборне бажання рухати ногами, або відчуття поколювання в ногах, особливо перед сном
 • потреба в стимуляторі, такому як кофеїн, щоб тримати себе бадьоро протягом дня

Діагностика порушень сну

Самодіагностика

Перший крок до з’ясування джерела проблем зі сном – почати вести журнал сну. Кожен день записуйте, скільки годин ви спали вночі, якість сну та інші фактори, які могли б вплинути на ваш сон. Фактори можуть включати в себе: вживання алкоголю та кофеїну, фізичні вправи та денний сон. Також запишіть, як ви відчували себе вранці після пробудження і протягом дня.

Через кілька тижнів уважно ознайомтеся з журналом сну щодо виявлення будь-яких моделей поведінки. Журнал повинен розкрити будь-які звички, які можуть перешкоджати вашому сну. Потім ви можете внести корективи та прибрати те, що перешкоджає здоровому нічному сну. Якщо у вас є сумніви – поговоріть зі своїм лікарем про ваші побоювання та висновки.

Медична діагностика

Озброївшись своїм журналом сну, у вас не повинно виникнути проблем з відповіддю на запитання про звички сну під час консультації лікаря. Ваш лікар може запитати вас про:

 • стрес
 • споживання кофеїну
 • ліки
 • зміни в способі життя, які можуть впливати на ваш сон

Якщо ваш лікар вважає за потрібне, він може направити вас до “лабораторії сну”, де фахівець буде спостерігати ваше серце, функцію мозку і дихання під час сну. Неврологічна та серцево-судинна діяльність під час сну може відповісти на те, чому у вас виникають проблеми зі сном або засинанням. Спеціаліст зі сну може винести  діагноз та надати поради для вас на основі цих досліджень.

Можливі причини порушень сну

Іноді розлад сну обумовлений станом здоров’я. Всі наступні були пов’язані з порушеннями сну:

 • запалення носа і синусів
 • астма
 • цукровий діабет
 • хвороба Паркінсона
 • високий кров’яний тиск
 • тривожність
 • клінічна депресія

Часто, однак, розлад сну обумовлений немедичними факторами. До них відносяться:

 • погані звички
 • фактори способу життя
 • стресові обставини
 • харчування

Важливо звернути увагу на те, що може спричинити проблеми зі сном, перш ніж припустити, що існує проблема зі здоров’ям.

Типи порушень сну

Порушення сну є у багатьох людей, тому не вагайтеся говорити зі своїм лікарем, якщо ви думаєте, що вони у вас є.

Безсоння

Це нездатність заснути, яка призводить до функціональних порушень протягом наступного дня. Безсоння є найбільш часто діагностованим порушенням сну. Масові дослідження показали, що тривалість сну варіюється залежно від професії, зайнятості, сімейного стану та місця проживання. Наявність хронічного стану здоров’я, такого як цукровий діабет або серцеві захворювання, також збільшує ваші шанси страждати безсонням.

Синдром неспокійних ніг (RLS)

RLS – це неприємне відчуття, яке може викликати болі в ногах, що ускладнює засинання. За даними Національного інституту неврологічних розладів та інсульту, до 10% людей можуть мати RLS в певній формі. Більшість людей з тяжким RLS середнього віку або старше, а жінки вдвічі частіше мають цей стан.

RLS класифікується як неврологічний розлад. Варіанти лікування та методи діагностики відрізняються від інших порушень сну. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо у вас є симптоми RLS. 

Апное сну

Апное сну визначається як перерваний сон, викликаний періодичним задиханням або тимчасовим припиненням дихання. Відхилена перегородка або поліпи в пазухах можуть викликати утруднення дихання під час сну. Люди з апное сну не можуть отримувати достатньо кисню під час сну, що призводить до переривання сну і ускладнень.

Апное сну, як правило, виправляється невеликим пристроєм і маскою, що здійснює тиск на пазухи під час сну. Таке лікування відбувається за рахунок безперервного тиску на дихальні шляхи. Для лікування апное сну можна також рекомендувати пероральні прилади і навіть хірургічні операції.

Ветерани та інші люди, які страждають від посттравматичного стресового розладу (ПТСР), майже на 70 відсотків частіше мають проблем зі сном, відповідно до недавнього дослідження Національного інституту сну. Надмірна вага, близька до ступеня ожиріння, також робить обструктивний апное сну більш вірогідним.

Дізнатися більше: Обструктивний апное сну »

Інші порушення сну

Менш загальні порушення сну включають:

 • нарколепсія – стан, при якому людина не може контролювати, коли вона засинає
 • розлад сну циркадного ритму, при якому у людини виникають проблеми з “вирівнюванням” природних схильностей організма до сну пов’язаних із сонцем
 • Синдром Клейне-Левіна, також відомий як синдром “Спляча красуня” – стан, в якому людина буде спати протягом двох або більше днів за один раз
 • ідіопатична гіперсомнія – стан, при якому людина надзвичайно втомлена або сонлива, незважаючи на постійне отримання рекомендованої кількості сну

Лікування розладів сну

Лікування порушень сну змінюватиметься в залежності від діагнозу і причини. Існує багато методів лікування, від поведінкової терапії до рецептурних препаратів.

Методи релаксації, такі як глибоке дихання і медитація, часто є першим, що порекомендують лікарі, коли людині поставлено діагноз безсоння. Когнітивна терапія і «терапія обмеження сну» спрямовані перевизначити сам процес сну в розумі людини, щоб вони могли легше заснути. Всі ці процедури, однак, засновані на ідеї, що основне порушення сну є психологічним.

Природні засоби, такі як масло лаванди, акупунктура і чай з ромашки, легко знайти і спробувати. Ефективність цих процедур важко довести, але багато людей стверджують, що отримують допомогу саме від природних засобів.

Лікарські препарати від порушення сну (безсоння) можуть допомогти вам легше заснути і спати протягом тривалого часу. Однак деякі з цих препаратів можуть призвести до залежності. Якщо ви шукаєте довгострокове рішення розладу сну, завжди краще виявити причину.

В підсумку

Широкий спектр факторів, як медичних, так і немедичних, впливають на сон. Мати здоровий сон є важливою відправною точкою для більшого щастя та продуктивності. Приділяйте пильну увагу своїм звичкам сну і не виснажуйте себе безсонням, яке неодмінно негативно вплине на ваше психічне та фізичне здоров’я. Завдяки здоровим звичкам та медичному лікуванню ви знайдете полегшення від безсонних ночей.

2 КОМЕНТАРІ

 1. Dayanak. MADDE 2 (1) Bu Yönetmelik, tarihli ve 2828
  sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun 34 üncü ve
  ek 7 nci maddeleri ile tarihli ve 633 sayılı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Teşkilat
  ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 28 inci maddesi hükümlerine dayanılarak hazırlanmıştır.

  Also visit my web-site – Buy levoxyl in perth

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я