Вівторок, 19 Березня, 2024
На головнуЗдоров'яЧутлива шкіра? 5 типових помилок краси, яких слід уникати

Чутлива шкіра? 5 типових помилок краси, яких слід уникати

Ваша шкіра вкривається червоними плямами, прищами, пекучими або сверблячими осередками? Саме так часто і відбувається, коли у вас чутлива шкіра.

Хоча термін «чутливий» – це туманний термін, ця характеристика частіше зустрічається серед людей із шкірними захворюваннями, такими як розацеа та екзема. Це слова Лорен Файн, доктор медичних наук, дерматолог із Косметичної хірургії та дерматології, що в Чикаго. Генетика також відіграє важливу роль для чутливої ​​шкіри. Люди, у яких світла шкіра або руде волосся, частіше мають подразнення.

Розуміння того, що відбувається на клітинному рівні, дасть деяке уявлення про ці шкірні явища. У людей з чутливою шкірою «клітини епідермісу не можуть утримувати вологу так добре, як слід», – говорить доктор Файн. Втрачаючи все більше вологи, шкіра може легко пересихати і реагувати на все.

Імунна система може також відігравати певну роль у запаленні в деяких випадках. Наприклад, розацеа характеризується надзвичайно чутливою шкірою. Вона може бути спровокована багатьма речами в навколишньому середовищі. Фактори, які можуть спричинити спалах розацеа, включають тепло, вплив сонця, гостру їжу та, засоби по догляду за шкірою.

Незалежно від того, де ви маєте чутливу шкіру, чи маєте підтверджений лікарями діагноз чи ні, ви обов’язково захочете переглянути свою процедуру догляду за нею.

Ось п’ять типових помилок, які ви можете допускати, якщо у вас чутлива шкіра, а також як їх виправити за рекомендаціями дерматологів.

1. Ваші засоби для догляду за чутливою шкірою занадто жорсткі

Під час очищення шкіри прагніть до якомога ніжнішого доторку. Використання відлущувального миючого засобу буде занадто травмуючим для чутливої ​​шкіри, навіть якщо його застосування здається вам потрібним. Прикладами інгредієнтів, що містять скрабуючі агенти, є альфа-гідроксикислоти, такі як гліколева кислота, та фізичні відлущувачі – скраб для обличчя, виготовлений з гранул різних абразивів.

«Коли справа стосується позбавлення від зморшок або прищів, ми іноді відчуваємо, що найкращим рішенням є скраб, але надмірна ексфоліація шкіри порушить її захисний бар’єр, тому симптоми погіршаться», – говорить Мона Гохара, доктор медичних наук, дерматолог, сертифікований в Бренфорд, штат Коннектикут. По цій причині використання миловмісного засобу також небажано – це також порушить шкірний бар’єр і викликає додаткове роздратування.

Вирішення проблеми: із безмильним миючим засобом. Зверніть увагу на етикетку. Вам підійде косметика з зазначеннями: pH-нейтральне, без мила, гіпоалергенне, для ніжної або чутливої шкіри. Використання лише мочалки також може забезпечити легке відлущувальне тертя, що допоможе відшарувати мертві клітини.

2. Ви уникаєте ретиноїду

Ретиноїди – це похідні вітаміну А, і цілком ймовірно, що ви вже чули як їх називають золотим стандартним інгредієнтом засобів для догляду за шкірою. Потрапляючи на шкіру, ретиноїди збільшують тургор епідермісу та стимулюють вироблення колагену, показуючи яскравішу шкіру із середини та зменшуючи появу зморшок, що підтверджується дослідженнями. Але є мінус: ретиноїди відомі своїми побічними ефектами, а саме почервонінням і лущенням, які часто трапляються спочатку через збільшення наповненості клітин, коли чутлива шкіра не звикла до лікування, як каже доктор Гохара. Але не поспішайте робити висновок. Що через чутливу шкіру ретиноїди вам протипоказані, це не так.

Вирішення проблеми: доктор Гохара радить ретинальдегід, який є речовиною-попередником ретиноїду. Оскільки ферменти шкіри повинні спочатку перетворити її в ретиноєву кислоту (тип ретиноїду). Вона не така сильна і, отже, більш м’яко діє на зморшки. 

Букухіол може бути іншим альтернативним варіантом. Дослідження, опубліковане в лютому 2019 року в Британському журналі дерматології виявили, що цей інгредієнт впливає на шкіру аналогічно ретинолу, але дає менше лущення і пекучих відчуттів.

3. Ви покладаєтесь на «чисту» красу

Мабуть ви бачили заклик практикувати так звану чисту чи природну красу. У вас може виникнути спокуса замінити всі існуючі продукти догляду за собою на органічні, які здаються більшості людей найкращими для чутливої ​​шкіри. Але це неправда. «Це інгредієнти, на які ви можете мати алергічну реакцію чи гіперчутливість, як і на будь-які інші інгредієнти», – говорить Файн. Більше того, «чисті» чи «природні» маркетингові терміни часто не гарантують нічого щодо інгредієнтів всередині. 

Одне велике виключення: ефірні олії. «Я бачила, як люди справді вирішували багато проблем оліями чайного дерева або лаванди», – додає Файн.

Вирішення проблеми: спробуйте стік перевірених брендів для чутливої ​​шкіри, що зосереджені на створенні не подразнюючих продуктів, які часто не мають ароматів, барвників та гіпоалергенні.  

4. Ви використовуєте неправильний тип сонцезахисного крему

Загальноприйняте правило полягає в тому, щоб щодня використовувати сонцезахисний крем SPF 30. Неважливо, чи на вулиці сонячно, чи йде дощ – сонцезахисний крем допоможе захистити вас від опромінення, сонячних опіків, раку шкіри та передчасного старіння, за даними Американської академії дерматології (AAD). І якщо ви старанно стежите за захистом від УФ-променів, подивіться також і на інгредієнти крему. В ідеалі, для чутливої ​​шкіри такі засоби включають оксид цинку або діоксид титану. Порівняно з хімічними сонцезахисними кремами, «ці мінеральні інгредієнти, як правило, менш подразнюючі та рідше викликають реакцію з боку чутливих типів шкіри», – говорить Файн. (Хімічні сонцезахисні засоби містять активні інгредієнти, такі як оксибензон та авобензон, за даними з AAD).

У минулому люди не були в захваті від цих формул. Оскільки ці креми були відомі тим, що залишали білий слід на шкірі через мінерали у своєму складі. Але вони пройшли довгий шлях і вдосконалювалися. «Розмір частинок цих молекул у сучасних сонцезахисних кремах набагато менший, і їх стало легко втирати», – каже дерматолог. 

5. Ви використовуєте забагато засобів для догляду за чутливою шкірою

Коли ви бачите в соціальних мережах найновіший і найкращий продукт (або навіть рецепт маски для шкіри, що можна зробити власноруч), то часто вирішуєте спробувати його. А іноді може бути достатньо лише спробувати, щоб побачити, що почервоніння шкіри тільки посилюється. 

По-перше, чим більша кількість продуктів, які ви використовуєте, тим з більшим числом інгредієнтів контактує ваша шкіра, тому ймовірність «заробити» небажану реакцію збільшується, як говорить Файн.

По-друге, багато людей використовують креми, які вони вважають зволожуючим. Але в них містяться такі активні речовини, як ретиноли або альфа-гідроксикислоти. Шукайте на етикетці «ретинол», «ретинальдегід» або «гліколева, молочна або мигдальна кислоти». Їх сьогодні можна знайти майже у всьому. Отже, можливо, ви використовуєте два креми, що подані як антивікові, і наносите подвійний шар подразнюючих інгредієнтів. 

Вирішення проблеми: переконайтеся, що ви використовуєте звичайний або базовий легкий зволожуючий крем. Мається на увазі: без активних інгредієнтів, призначених для лікування вугрів або запалень. Якщо ви все-таки використовуєте засоби, що містять ці активні речовини, ви можете наносити звичайний зволожуючий крем зверху. За потреби, ви також можете додати зволожуючий крем в засіб з цими інгредієнтами, якщо ваша шкіра занадто чутлива.

RELATED ARTICLES

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я

- Advertisment -

Найпопулярніше

Останні коментарі