10 переваг китайського масажу Tuina

19
1660
Масаж Туіна: переваги, методи та багато іншого

Tuina або tui-na (вимовляється twee-nah) масаж виник у стародавньому Китаї та являє собою найбільш стару систему роботи над тілом. Це одна з чотирьох основних галузей традиційної китайської медицини, до якої також відносяться акупунктура, цигун і китайська фітотерапія.

Вона ґрунтується на теорії, що дисбаланс ци, який є життєвою силою або енергією організму, може спричинити порушення або дисбаланс в організмі, що призведе до таких симптомів, як біль, або навіть спричинить хворобу.

Tuina масаж стимулює потік ци, щоб сприяти балансу і гармонії в організмі, використовуючи багато схожих принципів з акупунктурою.

Це схоже на акупунктуру в тому, що масаж націлений на конкретні точки, але практикуючі використовують пальці замість голок, щоб натиснути, для стимулювання цих точок. Tuina масаж часто використовується в поєднанні з акупунктурою.

Як це працює

Філософія та принципи масажу tuina базуються на традиційній китайській медицині, яка фокусується на емоційних та фізіологічних аспектах самопочуття людини, так само як і на таких аспектах, як вплив навколишнього середовища, відносини з іншими та здорове харчування.

Основна філософія масажу tuina полягає в тому, що справжнє здоров’я досягається тоді, коли людина знайшла гармонію і баланс всередині себе і свого оточення.

Мета tuina масажу полягає в створенні гармонії в інь і ян організму, позбувшись від дисбалансу і порушень, які проявляються як хвороби та емоційні проблеми.

Як і в акупунктурі, масаж tuina використовує ті ж енергетичні лінії і точки, щоб збалансувати енергію ци у вашому тілі, що призводить до поліпшення здоров’я. Енергія ци, що неправильно протікає, може призвести до порушень, наприклад, поганого кровообігу в ураженому місці.

Головною терапевтичною метою масажу Tuina є видалення енергетичних блоків, які викликають застій ци.

Техніка

Під час сеансу практикуючі використовують методи вібрації (вібруюче натискання) і тиску, які відрізняються за силою і швидкістю. Масаж Tuina може бути виконаний, як сильний масаж, для впливу на глибокі тканини або більш ніжно – енергетичне лікування.

Деякі методики, спрямовані на енергію інь, є більш ніжними, пасивними і медитативними. Підхід ян є більш активним, динамічним і фізичним, створюючи більш інтенсивні відчуття, стимулюючи глибокі блокування і вузли.

Практикуючий масажує м’язи і сухожилля і використовує методи для, свого роду, перенастроювання тіла. Пасивні руху суглобів використовуються для відновлення функції м’язів і суглобів.

Залежно від вашого лікаря, а також ваших конкретних потреб, у сеансі будуть використовуватися різні методики. Для посилення ефектів лікування використовують трав’яні припарки або компреси, лосьйони і мазі.

Масаж Tuina використовує такі методи масажу, як акупрессура, міофасциальний, рефлексологія. Іноді використовуються також методи, які є загальними для остеопатії та хіропрактики, такі як розтягування та задіяння суглобів.

Серед основних прийомів виділяють:

 • Погладжування. Це використовується для травм, таких як розтягнення.
 • Техніка одного пальця. Це стимуляція одним пальцем точок акупунктури.
 • “Nei gung”. Це техніка маніпуляції всього тіла.

Що це лікує

Tuina масаж може бути використаний для лікування конкретних проблем зі здоров’ям або певних частин тіла. Оскільки масаж Tuina вважається альтернативним методом лікуванням, необхідно звернутися до лікаря, перш ніж використовувати його для лікування будь-якого захворювання.

Такий масаж може бути використаний для лікування болю і хвороб, або для підтримки організму в цілому. Ця методика ефективна для зниження стресу, сприяє релаксації та покращенню сну. Він часто використовується для лікування травм, пов’язаних з опорно-руховим апаратом і порушенням нервової системи.

Масаж найчастіше застосовують щоб лікувати:

 • біль у шиї та спині
 • порушення опорно-рухового апарату
 • передменструальний синдром
 • втома і безсоння
 • канал зап’ястя
 • головні болі
 • артрит
 • остеопороз
 • стрес
 • порушення травлення
 • проблеми дихальних шляхів

Користь

Незважаючи на те, що результати деяких досліджень є попередніми, а самі дослідження ще тривають, є багато доказів, які підтверджують ефективність масажу при лікуванні захворювань. Давайте подивимося, про яку корисну дію говорять в результатах досліджень.

1. Покращує кровообіг

Одним з основних завдань масажу tuina є покращення кровообігу, стимулюючи потік енергії в організмі.

Невелике дослідження 2015 року показує, що регулярний масаж протягом 10 хвилин позитивно впливає на кровообіг в організмі людини.

2. Зменшує біль у шиї

Масаж tuina знімає біль у шиї, напруженість і роздратування.

У дослідженні 2018 року було зроблено висновок, що масаж є економічно вигідним варіантом для зменшення болю у людей з хронічним болем у шиї. Люди, які протягом трьох тижнів отримували шість процедур лікування масажем, зменшили інтенсивність болю у шийному відділі більше, ніж люди, які не проходили курс.

Проте необхідні подальші дослідження, які порівнюють tuina з іншими методами лікування.

3. Знімає біль у попереку

Tuina масаж може полегшити біль у попереку, особливо коли лікування поєднується з основними вправами для поперекового відділу хребта.

Дослідники в 2016 року виявили, що масаж tuina був більш ефективним у поєднанні з вправами у людей з болями в попереку.

Люди, які робили лише масаж, частіше скаржилися на біль в спині при подальшому спостереженні в порівнянні з людьми, які виконували вправи для лікування.

4. Лікує депресію

Орієнтація на ідею здоров’я всього організму, як фізичного так і енергетичного є необхідною для людей з депресією, оскільки причини можуть бути як фізичними, так і емоційними.

Огляд досліджень 2015 року показав, що масаж tuina має терапевтичний ефект на депресію. Доведено, що він значно ефективніший у подоланні депресивного стану, ніж звичайні методи лікування.

Більш якісні дослідження необхідні для підтвердження та розширення цих висновків.

5. Сприяє здоровій лактації

Tuina масаж використовується для стимулювання післяпологової лактації.

Результати дослідження 2012 р. показали, що масаж tuina на грудях, збільшив кількість лактації у жінок в порівнянні з тією групою, які отримували тільки звичайне лікування.

Хоча між групами не було виявлено істотної різниці в частині затримки зниження рівня пролактину, дослідники вважають, що масаж tuina може мати позитивний ефект. Це може допомогти новим матерям виробляти більшу кількість молока швидше.

6. Лікує остеоартрит

Терапевтична користь поширюються і на полегшення симптомів остеоартриту.

За даними невеликого дослідження 2011 року, він покращує м’язове напруження у людей з остеоартритом коліна. Пацієнти отримували лікувальні процедури тричі на тиждень протягом дев’яти місяців. В результаті чого, учасники експерименту відчували зменшення больових відчуттів, скутості в рухах.

7. Полегшує синдром зап’ястного каналу

Відповідно до цього дослідження 2010 року, tuina масаж може полегшити симптоми синдрому зап’ястного каналу.

Люди з синдромом зап’ястного каналу, які отримували лікування акупунктуру, крім масажу, показали значно більший відсоток поліпшень, ніж люди, які отримували лікування за допомогою гормональних препаратів та медикаментів.

8. Лікує опорно-руховий апарат

Tuina масаж часто використовується для зменшення болю в суглобах, кістках і м’язах, а також для поліпшення їх функціонування

Дані досліджень у 2017 року вказують на ефективність масажу при лікуванні порушень опорно-рухового апарату. Доведено, що методика ефективна для зняття болю, особливо в порівнянні з тракцією, медикаментозними та фізичними терапіями.

9. Поліпшення стану ніг при діабеті

Tuina масаж може бути корисним для людей з діабетом, які мають проблеми з ногами.

Дослідження 2018 року показало, що масаж tuina мав позитивний терапевтичний ефект для людей з ранньою стадією діабетичної стопи.

Люди, які отримували масаж tuina на додаток до традиційної медицини, показали значні поліпшення в порівнянні з людьми, які отримували лікування тільки традиційною медициною.

Побічні ефекти

Tuina масаж є безпечним лікуванням і, як правило, добре переноситься. Однак пам’ятайте, що це не ніжний або розслабляючий масаж, і ви можете відчути деякий дискомфорт під час або після сеансу. Можливе незначне ушкодження.

Він не рекомендується для людей з переломами або схильних до переломів, тих, хто має запалення вен або будь-якого іншого типу відкриті рани. Також не рекомендується для людей з хронічними проблемами спини, таких як анкілозуючий спондиліт.

Коли звертатися до лікаря

Поговоріть зі своїм лікарем перед тим, як додати масаж tuina до плану лікування, якщо у вас є проблеми зі здоров’ям. Ваш лікар може порекомендувати Вам використовувати масаж як доповнення до звичайного лікування.

Крім того, вони можуть порекомендувати інший альтернативний спосіб лікування, який буде використовуватися разом з масажем. Якщо ви відчуваєте будь-які дискомфортні відчуття або зміни вашого стану після лікування tuina, зверніться до лікаря.

В підсумку

Як і багато інших методів лікування, масаж tuina добре працює в поєднанні з іншими природними методами лікування і здоровим способом життя. Ваш практикуючий лікар може заохотити вас до самомасажу, розтягування та вправ на власний розсуд, щоб збільшити користь лікування.

19 КОМЕНТАРІ

 1. İbuprofen, soğuk algınlığı semptomlarını azalttığını, viral enfeksiyonları, ağrıyı hafiflettiğini, çocukların aşılanma reaksiyonlarını ortadan kaldırdığını kanıtlamıştır.
  Bu görüş, hem uzmanlar hem de araca başvuran kişiler tarafından paylaşılmaktadır.

  Doktorlara göre, ilaç ona güvenmek için yeterince araştırma yaptı.
  Dikkat!

  Also visit my page :: Batı ve Orta Afrika’da uyuşturucu kullanımı yüksek

 2. সাধারণত পা, বাহু ও মুখে ত্বকের একটি গুরুতর সংক্রমণ এরিসিপেলাস। ক্ষতগুলি গঠন হয়, প্রায়শই উন্মুক্ত
  এবং খোলা থাকে, ফলে অগণিত
  ব্যথা সহ রোগীর চরম.

  Have a look at my homepage; ¿Qué medicamentos para el corazón causan disfunción eréctil?

 3. Ripeti per ogni giorno di una settimana e vedrai come i tuoi
  capelli crescono più velocemente. oli essenziali l’olio di semi d’uva è molto buono per
  la crescita dei capelli. Basta usare poche gocce per applicare come se fosse
  un massaggio circolare per tutto il cuoio capelluto.

  Questo ti aiuterà a stimolare i follicoli piliferi.

  Feel free to surf to my homepage kaip tu pats suplaki plaukus

 4. Dicyclomine 10mg Capsules Generic Equivalent how to take dicycloverine capsules
  Bentyl Price: Select Quantity Below Prescription Required In Stock Select Quantity (Capsules) 20 Capsules $12.00
  Select 30 Capsules $14.10 (Save 21%) Select 60 Capsules $19.80 (Save 44%) Select 90
  Capsules $25.20 (Save 53%) Select 120 Capsules $30.00 (Save 58%) Select
  Custom Capsule Quantity.

 5. My spouse and I absolutely love your blog and find most of your post’s to be just what I’m looking for. Does one offer guest writers to write content in your case? I wouldn’t mind publishing a post or elaborating on a few of the subjects you write in relation to here. Again, awesome site!

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я